Фахрийларимиз «Олимпия куни» доирасида стол тенниси бўйича беллашишди
Хабар берганимиздек, юртимизда “Халқаро Олимпия куни” муносабати билан Олимпия ҳафталиги ташкил этилмоқда. Ушбу ҳафталик доирасида стол тенниси бўйича ҳам оммавий тадбир ўтказилди.
Аҳамиятлиси, Ўзбекистон стол тенниси федерацияси ўз тадбирини фахрийлар ўртасида ўтказди. Мусобақа эркаклар ўртасида 4, аёллар ўртасида 1 та ёш тоифасида ташкил этилди. Қайд этиш жоиз, мазкур беллашувларда 50 нафардан ортиқ фидойилар ғолиблик учун ўзаро куч синашишди.
Ғолиб ва совриндорлар якунда МОҚ ҳамда Ўзбекистон стол тенниси федерациясининг эсдалик совғалари билан тақдирланишди.

As part of the "Olympic Day", a table tennis competition was held among veterans
As we previously reported, in honor of the "International Olympic Day", an Olympic Week is being held throughout the Republic. As part of this week, a massive table tennis event was held.
It is noteworthy that the Table Tennis Federation of Uzbekistan held an event among veterans. In particular, men competed in 4 age categories, and women-1. It should be noted that more than 50 veterans took part in the competition.
The winners and prize-winners were presented with gifts on behalf of the NOC and the Table Tennis Federation of Uzbekistan.