Фахрийларимиз «Олимпия куни» доирасида стол тенниси бўйича беллашишди
Хабар берганимиздек, юртимизда “Халқаро Олимпия куни” муносабати билан Олимпия ҳафталиги ташкил этилмоқда. Ушбу ҳафталик доирасида стол тенниси бўйича ҳам оммавий тадбир ўтказилди.
Аҳамиятлиси, Ўзбекистон стол тенниси федерацияси ўз тадбирини фахрийлар ўртасида ўтказди. Мусобақа эркаклар ўртасида 4, аёллар ўртасида 1 та ёш тоифасида ташкил этилди. Қайд этиш жоиз, мазкур беллашувларда 50 нафардан ортиқ фидойилар ғолиблик учун ўзаро куч синашишди.
Ғолиб ва совриндорлар якунда МОҚ ҳамда Ўзбекистон стол тенниси федерациясининг эсдалик совғалари билан тақдирланишди.

В рамках «Олимпийского дня» прошло соревнование по настольному теннису среди ветеранов
Как ранее нами сообщалось, в честь «Международного Олимпийского дня» по всей Республике проходит Олимпийская неделя. В рамках этой недели прошло массовое мероприятие по настольному теннису.
Примечательно, что федерация настольного тенниса Узбекистана провела мероприятие среди ветеранов. В частности, мужчины соревновались в 4 возрастных категориях, а женщины — 1. Следует отметить, что в состязании принимали участие более 50 ветеранов.
Победителям и призёрам были вручены подарки от имени НОК и федерации настольного тенниса Узбекистана.