Ҳасанбой Дўсматовни табриклаймиз!
Бугун таниқли боксчимиз, Олимпия ўйинлари чемпиони Ҳасанбой Дўсматов ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Ҳасанбой Дўсматов 1993 йил 24 июнь куни Андижон вилоятида туғилган. Рио-2016 Олимпия ўйинларида -49 кг вазн тоифасида чемпионлик қатори, энг яхши техника эгасига бериладиган Вэл Баркер совринини ҳам қўлга киритган. 2017 йил Гамбургда ўтган жаҳон чемпионати финалчиси. Ҳасанбой 2018 йил Индонезияда ўтган Осиё ўйинларида ҳам терма жамоамиз ҳисобига кумуш медални келтирган.
Айни пайтда профессионал боксда фаолият олиб бормоқда. Кўрсатган хизматлари учун “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ҳасанбой Дўсматовни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

Congratulations to Khasanboy Dusmatov!
Hasanboy Dusmatov was born on June 24, 1993 in the Andijan region. Two-time Asian champion. At the Rio 2016 Olympic Games, he won a gold medal in the weight category -49 kilograms, and was also awarded the Val Berker Cup, which is awarded to a boxer who has shown the best fighting technique at the Olympics. Silver medalist of the 2017 World Championship in Hamburg.
At the 2018 Asian Games, Hasanboy Dusmatov managed to win a silver medal.
Currently, the athlete continues his career in professional boxing. The owner of the honorary title "Uzbekistan iftikhori".
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Khasanboy Dusmatov on his birthday, wishes him good health, success and reach new heights.