Ҳасанбой Дўсматовни табриклаймиз!
Бугун таниқли боксчимиз, Олимпия ўйинлари чемпиони Ҳасанбой Дўсматов ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Ҳасанбой Дўсматов 1993 йил 24 июнь куни Андижон вилоятида туғилган. Рио-2016 Олимпия ўйинларида -49 кг вазн тоифасида чемпионлик қатори, энг яхши техника эгасига бериладиган Вэл Баркер совринини ҳам қўлга киритган. 2017 йил Гамбургда ўтган жаҳон чемпионати финалчиси. Ҳасанбой 2018 йил Индонезияда ўтган Осиё ўйинларида ҳам терма жамоамиз ҳисобига кумуш медални келтирган.
Айни пайтда профессионал боксда фаолият олиб бормоқда. Кўрсатган хизматлари учун “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ҳасанбой Дўсматовни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

Сегодня знаменитый узбекский боксёр, Олимпийский чемпион Хасанбой Дусматов празднует свой День рождения.
Хасанбой Дусматов родился 24 июня 1993 года в Андижанской области. Двукратный чемпион Азии. На Олимпийских играх Рио-2016 завоевал золотую медаль в весовой категории -49 килограмм, а также удостоился Кубка Вэла Беркера, который вручается боксёру, показавшему наилучшую технику ведения боя на Олимпиаде. Серебряный призёр чемпионата мира 2017 года в Гамбурге.
На Азиатских играх 2018 года Хасанбою Дусматову удалось завоевать серебряную медаль.
В настоящее время спортсмен продолжает свою карьеру в профессиональном боксе. Обладатель почётного звания «Узбекистон ифтихори».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Хасанбоя Дусматова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и достичь новых высот.