Халқаро Олимпия куни ва “Токиога 30 кун” мавзуларида матбуот анжумани бўлиб ўтди
Бугун Миллий матбуот марказида 23 июнь – Халқаро Олимпия куни ва “Токиога 30 кун” мавзуларида матбуот анжумани ташкил этилди. Унда МОҚ номидан ташкилот Бош котиби Ойбек Касимов ҳамда Қўмита раисининг ўринбосари, Ўзбекистон дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов иштирок этишди.
Тадбирда мутасаддилар Халқаро Олимпия кунининг юртимизда нишонланиши, ташкил этилаётган тадбирлар, шунингдек, Токио-2020 Олимпия ўйинлари йўлида тайёргарлик режалари, ҳукуматимиз томонидан яратиб берилаётган шарт-шароитлар хусусида батафсил гапириб беришди. Ўз навбатида, журналистлар мавзулар юзасидан ўзларини қизиқтирган саволларига жавоб олишди. Анжуманнинг тўлиқ қисмини ушбу видеода томоша қилишингиз мумкин:

Состоялась пресс-конференция в честь Международного Олимпийского дня и на тему «30 дней до Токио»
Сегодня в Национальном пресс-центре была организована пресс конференция в честь Международного Олимпийского дня и на тему «30 дней до Токио». От имени НОК в мероприятии приняли участие Генеральный секретарь организации Ойбек Касымов и заместитель председателя Комитета, руководитель федерации дзюдо Узбекистана Азизжон Камилов.
Во время мероприятия ответственные лица дали сведения о праздновании Международного Олимпийского дня в Узбекистане, а также, планах подготовки к Токио-2020 и созданных условиях со стороны правительства. В свою очередь представители СМИ задавали интересующие их вопросы. Полную версию пресс-конференции вы можете посмотреть пройдя по ссылке: