Осиё Олимпия кенгаши (ООК) вице-президенти Отабек Умаров Олимпия шаҳарчасида Ўзбекистон делегацияси жойлашган бинога ташриф буюриб, ҳамюртларимизга яратилган шароитлар билан танишди. Отабек Муҳаммадалиевичга делегация расмийлари ҳамроҳлик қилишди.
Ташриф давомида атлетларимиз учун ажратилган хоналар батафсил кўздан кечирилиб, штаб фаолияти, тиббиёт бўлими ҳам ўрганилди. O.Umarovga ҳар бир спортчимизнинг иштироки, режалар хусусидаги маълумотлар тақдим этилди.
Шунингдек, ООК вице-президенти спортчиларимиз билан учрашиб, уларнинг тайёргарлиги, режалари ҳақида суҳбатлашди. Масъулиятли баҳслар олдидан барча терма жамоаларимизга омад ва зафарлар тилаб, юртимизга ёруғ юз билан қайтишларига умид билдирди.

Вице-президент ОСА пожелал успехов отечественным атлетам
Вице-президент Олимпийского Совета Азии (ОСА) Отабек Умаров посетил здание в Олимпийской деревне, где расположилась делегация Узбекистана и ознакомился с условиями, созданными для наших соотечественников. Отабека Мухаммадалиевича сопровождали официальные лица нашей делегации.
В ходе визита были осмотрены комнаты, выделенные для атлетов и изучено деятельность штаба и медицинского пункта. О.Умаров получил подробные сведения об участии каждого узбекского атлета и предстоящих планах.
Во время своего визита вице-президент ОСА встретился со спортсменами и провел беседу, поинтересовался их подготовкой и планах на будущее. О.Умаров пожелал успехов нашим атлетам перед важными соревнованиями и выразил надежду на их победу.