Таэквондочиларимиздан яна бир тарихий натижа: “Beirut Open”да биринчи бўлдик
Ливан пойтахти Байрут шаҳрида таэквондо бўйича Осиё чемпионатидан сўнг “Beirut Open” халқаро турнири бўлиб ўтди. Унда даянга чиққан таэквондочиларимиз жамоамиз ғазнасини 10 та медаль билан бойитишди.
Куни кеча Осиё чемпионлигини қўлга киритган Чарос Қаюмова (-53 кг) ва Феруза Содиқова (-62 кг), шунингдек, Мадинабону Маннопова (-49 кг), Озода Собиржонова (-57 кг) ва Никита Рафалович (-80 кг) Байрут очиқ чемпионатида ҳам шоҳсупанинг энг юқори поғонасига кўтарилишди. Жасур Жайсунов (-74 кг) ва Шоҳсанам Аъзамова (-46 кг) кумуш медалга сазовор бўлган бўлсалар, Шоҳруҳ Ражабов (+80 кг), Гулсанам Алижонова (-67 кг) ва Сардор Тоиров (-68 кг) бронза медали билан тақдирланишди.
Қувонарлиси, 5 та олтин, 2 та кумуш ва 3 та бронза медали билан мусобақани умумжамоа ҳисобида биринчи ўринда якунладик. Эслатиб ўтамиз, бундан аввал ўтказилган Осиё чемпионатида 3 та олтин, 1 та кумуш ва 6 та бронза медаллари билан жамоамиз тарихидаги энг яхши натижани қайд этган эди. Делегациямиз 21 июндан 22 июнга ўтар кечаси 01:00 да Тошкентга қайтиб келади.

Another historical result from our taekwondo athletes: the national team of Uzbekistan won the first place in the "Beirut Open"
The international taekwondo tournament “Beirut Open” was held in Beirut after the completion of the Asian Championship. Representatives of Uzbekistan managed to win 10 medals in this competition.
Charos Kayumova (-53 kg) and Feruza Sadykova (-62 kg) who became Asian champions, as well as Madinabona Mannopova (-49 kg), Ozoda Sobirzhonova (-57 kg) and Nikita Rafalovich (-80 kg) won the first place in the “Beirut Open”. Zhasur Zhaysunov (-74 kg) and Shokhsanam Azamova (-46 kg) were awarded silver, and Shokhrukh Razhabov (+80 kg), Gulsanam Alizhonova (-67 kg) and Sardor Toirov (-68 kg) became bronze medalists.
It is noteworthy that the national team of Uzbekistan with 10 medals (5 gold, 2 silver and 3 bronze) took first place in the team competition. We remind you that a few days ago at the Asian Championship, our taekwondo athletes won 3 gold, 1 silver and 6 bronze medals and set the best record in the history of the national team. The delegation of Uzbekistan will arrive in Tashkent on the night of June 21-22 at 01: 00.