Иккинчи бор ўтказилган Ахбор Имомхўжаев хотира турнирида энг яхшилар аниқланди
Ўзбек футбол шарҳловчилиги мактаби асосчиси, юртимиз футболи ривожига улкан ҳисса қўшган мутахассис, Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ёшлар мураббийси Ахбор Имомхўжаев хотирасига бағишланган футбол турнири ўз якунига етди. 7-10 июль кунлари ташкил этилган мусобақа кўтаринки руҳда ўтиб, унда Ўзбекистон футбол ассоциацияси (ЎФА) жамоаси қаторисига иккинчи йил бош совринни қўлга киритди.
Бу гал кумуш медаллар “kun.uz” жамоасига насиб этди. “Пахтакор” фахрийлари эса қаторасига иккинчи бор бронза медаллари билан тақдирландилар. Батафсил:
1. ЎФА
2. “kun.uz”
3. “Пахтакор” фахрийлари
4. “championat.asia”
5. “Сулола”
6. Ўзбекистон футбол ҳакамлари маркази
7. Ўзбекистон профессионал футбол лигаси
8. “Тонг II”
9. “Журналист”
10. “Шарҳловчи”
Шунингдек, қуйидаги номинацияларда энг яхшилар аниқлаб олинди:
Энг ёши улуғ ўйинчи: Ҳабибулла Мирзахонов (“Тонг II”, 74 ёш)
Энг яхши дарвозабон: Нормуҳаммадали Абдураҳмонов (kun.uz)
Турнир тўпурари: Собир Ходиев ("Пахтакор") ва Дониёр Имомхўжаев ("Сулола") (10 тадан гол)
Энг яхши ўйинчи: Шукур Аширов (ЎФА).
Мусобақа якунида ғолиб ва совриндорлар, ўз йўналишида энг яхши деб топилганлар ташкилотчилар томонидан тақдирланишди.

Определены победители и призёры турнира памяти Ахбора Имамходжаева, который был организован во второй раз
В Ташкенте завершился футбольный турнир, посвященный памяти основоположника узбекской школы футбольного комментаторства, опытного специалиста, внёсшего огромный вклад в развитие отечественного футбола, Заслуженного наставника молодёжи Республики Узбекистан Ахбора Имамходжаева. Соревнования прошли с 7 по 10 июля и подарили участникам позитивные эмоции. Команда Ассоциации футбола Узбекистана (АФУ) второй год подряд выиграла главный приз турнира.
На этот раз обладателями серебряных медалей стали представители сайта “kun.uz”. А ветераны команды "Пахтакор" во второй раз завоевали бронзовых наград. Подробно:
1. АФУ
2. “kun.uz”
3. Ветераны “Пахтакор”
4. “championat.asia”
5. “Сулола”
6. Центр футбольных судей
7. Профессиональная футбольная лига
8. “Тонг II”
9. “Журналист”
10. “Шархловчи”
Также, были определены лучшие в следующих номинациях:
Самый возрастной игрок: Хабибулла Мирзахонов (“Тонг II”, 74 года)
Самый лучший вратарь: Нормухаммадали Абдурахмонов (kun.uz)
Лучшие бомбардиры турнира: Собир Ходиев ("Пахтакор") и Дониёр Имамходжаев ("Сулола") (по 10 голов)
Лучший игрок: Шукур Аширов (АФУ)
В конце турнира победителям и призёрам, а также, лауреатам номинаций были вручены подарки от организаторов.