Бугун Франциянинг Париж шаҳрида камондан отиш бўйича жаҳон миқёсида Токио-2020 лицензион мусобақаси старт олди. Мазкур турнирда терма жамоамиз вакиллари ҳам Олимпиада йўлланмалари учун баҳс олиб боришмоқда.
Регламентга кўра, бугун жамоавий йўналишда саралаш баҳслари бўлиб ўтади. Эртага жамоавий йўналишда ғолиб ва совриндор аниқлаб олинса, мерганлар яккалик дастурда сараланишади. 21 июнь куни эса яккалик йўналишида Токио-2020 иштирокчилари маълум бўлади. Мусобақада терма жамоамиз қуйидаги таркибда иштирок этмоқда:
Зокиржон Ғофуров
Миржалол Қароров
Шоҳжаҳон Абдулҳамидов
Мунира Нурманова
Камола Юнусова
Зиёдахон Абдусатторова
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси камончиларимизга лицензион турнирда омад ва зафарлар тилаб қолади.

Our archers have started their participation in the licensed tournament
The Tokyo 2020 licensed archery competition has started in Paris today. Representatives of Uzbekistan are also taking part in this tournament, who will compete for licenses of the Tokyo Games.
According to the regulations, today there will be a qualifying stage in the team direction. And tomorrow the winners and prize-winners in the team competition will be announced. Also, within the framework of this day, there will be a selection in an individual direction. On June 21, the licensees of Tokyo 2020 will be determined. The names of our archers who take part in the competition:
Zokirjon Gofurov
Mirzhalol Karorov
Shokhzhakhon Abdulhamidov
Munira Nurmanova
Kamola Yunusova
Ziedakhon Abdusattorova
The National Olympic Committee of Uzbekistan wishes good luck to our archers in this important start.