Феруза Содиқова ҳам чемпион! Таэквондочларимиздан яна 4 та медаль
Ливанда ўтаётган таэквондо бўйича Осиё чемпионатининг навбатдаги куни ҳам ортда қолди. Қувонарлиси, унда ҳам ҳамюртларимиз муваффақиятли иштирок этишди.
-62 кг вазн тоифасида баҳс олиб борган Феруза Содиқова барча рақибларини мағлуб этиб, совринлари орасига қитъа чемпионлигини ҳам қўшиб қўйди. Осиё ўйинлари финалчиси Мадинабону Маннопова (-49 кг) бу гал ҳам кумуш медаль медаль билан тақдирланган бўлса, Шоҳруҳ Ражабов (+80 кг) ва Шаҳбоз Тусматов (-74 кг) жамоамизга бронза медалларини тақдим қилишди.
Осиё чемпионатининг 2-кунида совриндор бўлганлар:
Олтин: Феруза Содиқова
Кумуш: Мадинабону Маннопова
Бронза: Шохрух Ражабов
Бронза: Шаҳбоз Тусматов
Бугун ҳам бир қатор вазн тоифаларида ҳамюртларимиз қитъа чемпионлиги учун баҳсларни давом эттиришади.

Feruza Sadykova is the champion of Asia! 4 more medals in the piggy bank of the Uzbek taekwondo team
Another day of the Asian Taekwondo Championship has ended in Lebanon. It is noteworthy that within the framework of this day, representatives of Uzbekistan managed to win four medals.
In particular, Feruza Sadykova (-62 kg) managed to overcome all her rivals and become the Asian champion in her weight category. The finalist of the Asian Games Madinabonu Mannopova (-49 kg) was awarded silver, and Shokhrukh Rajabov (+80 kg) and Shakhboz Tusmatov (-74 kg) won bronze medals.