Делегациямиз вакилларини эмлаш давом этмоқда
Токио-2020 Олимпия ва Паралимпия ўйинларида иштирок этадиган делегациямиз вакилларини коронавирусга қарши эмлаш жараёни давом этмоқда.
Келишилган режа бўйича ҳар куни турли федерация ва ассоциациялар вакиллари МОҚ қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий марказига келишмоқда. Улардан қон таҳлиллари олиниб, организмнинг эмлашга қанчалик тайёрлиги кўриб чиқилмоқда.
Маълумотларга кўра, ҳозиргача 58 нафар делегация вакиллари 2-босқич эмлаш жараёнини ўтаб бўлишди. 1-босқич бўйича бу кўрсаткич 224 нафар кишини ташкил этмоқда.

The process of vaccination of our athletes continues
The process of vaccination of the delegation of Uzbekistan against coronavirus, which will participate in the Tokyo 2020 Olympic and Paralympic Games, continues.
According to the plan, representatives of certain federations and associations visit the Republican Scientific and Practical Center of Sports Medicine at the NOC every day. They pass tests and specialists examine them, assessing how ready the body is to take the coronavirus vaccine.
According to the information provided, 58 representatives of the delegation have already received the 2-component of the vaccine. And the 1st component was accepted by 224.