Делегациямиз вакилларини эмлаш давом этмоқда
Токио-2020 Олимпия ва Паралимпия ўйинларида иштирок этадиган делегациямиз вакилларини коронавирусга қарши эмлаш жараёни давом этмоқда.
Келишилган режа бўйича ҳар куни турли федерация ва ассоциациялар вакиллари МОҚ қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий марказига келишмоқда. Улардан қон таҳлиллари олиниб, организмнинг эмлашга қанчалик тайёрлиги кўриб чиқилмоқда.
Маълумотларга кўра, ҳозиргача 58 нафар делегация вакиллари 2-босқич эмлаш жараёнини ўтаб бўлишди. 1-босқич бўйича бу кўрсаткич 224 нафар кишини ташкил этмоқда.

Продолжается процесс вакцинации наших спортсменов
Продолжается процесс вакцинации делегации Узбекистана против коронавируса, которые будут участвовать на Олимпийских и Паралимпийских играх Токио-2020.
Согласно плану, представители определенных федераций и ассоциаций ежедневно посещают Республиканский научно-практический центр спортивной медицины при НОК. Они сдают анализы и специалисты осматривают их, оценивая, насколько готов организм принять вакцину против коронавируса.
Согласно предоставленным сведениям, уже 58 представителей делегации получили 2-компонент вакцины. А 1-компонент приняли 224.