Ёш хоккейчиларимиз чемпионликни муносиб ҳимоя қилишди
23 апрель куни мамлакатимизда старт олган хоккей бўйича Осиё-Океания чемпионати ўз якунига етди. Қувонарлиси, 10 та жамоа қатнашган чемпионатнинг амалдаги ғолиби сифатида иштирок этган Ўзбекистон U18 терма жамоаси қаторасига иккинчи бор бош совринни қўлга киритишга муваффақ бўлди.
Ҳамюртларимиз финал баҳсида таиландлик тенгқурларини 2:1 ҳисобида мағлубиятга учратишга эришишди. Учинчи ўрин эса Мўғулистон жамоасига насиб этди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ёш хоккейчиларимизнинг қўлга киритган навбатдаги ғалабаси билан муборакбод этиб, уларнинг келгуси фаолиятида ҳам мана шундай зафарлар тилаб қолади.

Наши хоккеисты защитили свой чемпионский титул
Подведены итоги чемпионата Азии и Океании по хоккею, стартовавшего в нашей стране 23 апреля. Приятно отметить, что среди 10 команд-участниц сборная Узбекистана U18, выступавшая на данных стартах в качестве действующего победителя, смогла защитить свой чемпионский титул.
В финальном противостоянии нашим соотечественникам удалось одержать победу над представителями Таиланда со счётом 2:1. Тройку призёров замкнула дружина Монголии.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет юных хоккеистов с очередной победой и желает им успехов в дальнейшей карьере.