ООК делегациясининг мамлакатимизга ташрифи сермаҳсул ўтди
Хабар берганимиздек, Тошкент-2025 ёшлар Осиё ва Пара Осиё ўйинларига олиб борилаётган тайёргарликни кўздан кечириш мақсадида пойтахтимизга Осиё Олимпия кенгаши (ООК) делегацияси ташриф буюрган эди. Меҳмонлар дастурга мувофиқ Ўзбекистон Республикаси Спорт вазирлиги ҳамда Миллий Олимпия ҳамда Паралимпия қўмиталари раҳбарияти, Ишчи гуруҳ вакиллари билан учрашиб, қатор масалаларни муҳокама қилишди. Олимпия шаҳарчасида қад ростлаётган объектларни, бевосита қурилиш жараёнини ўз кўзлари билан кўришди.
Ташриф якунида делегатлар Ўйинлар ўтказиладиган бир қатор объектлар билан бевосита танишишди. Жумладан, “Бунёдкор” стадиони, “Юнусобод спорт мажмуаси” аренаси, UzExpo маркази эътибор марказида бўлди.
Ўрганиш ишлари ниҳоясига етгач меҳмонларни Спорт вазири Адҳам Икрамов яна бир бор қабул қилди. Учрашувда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ҳам қатнашди. Унда меҳмонлар Ўйинлар давомида иш жараёнини ташкил этиш борасида кичик тақдимот ўтказишди. Мулоқот чоғида янги режалар ва кейинги қадамлар белгилаб олинди.

The visit of the OCA delegation to Uzbekistan was successful
As we reported earlier, a delegation of the Olympic Council of Asia (OCA) visited our capital in order to familiarize itself with the preparations for the Asian Youth and Para-Asian Games Tashkent-2025. In accordance with the program, the guests met with the leadership of the Ministry of Sports of the Republic of Uzbekistan, the National Olympic and Paralympic Committees, representatives of the working group and discussed a number of issues. They inspected the facilities under construction in the Olympic Village and got directly acquainted with the construction process.
Foreign experts visited a number of sites where future Games will be held. In particular, they visited the “Bunyodkor” capital stadium, “Yunusabad” sports complex and the “UzExpo” Center.
At the end of the working visit of the delegation, the international experts were once again received by the Minister of Sports, Adham Ikramov. Secretary General of NOC Uzbekistan, Oybek Kasimov, also took part in the meeting. During it, the guests made a small presentation on the organization of the workflow during future Games. During the conversation, the work on the implementation of further plans was reviewed.