ООК делегациясининг мамлакатимизга ташрифи сермаҳсул ўтди
Хабар берганимиздек, Тошкент-2025 ёшлар Осиё ва Пара Осиё ўйинларига олиб борилаётган тайёргарликни кўздан кечириш мақсадида пойтахтимизга Осиё Олимпия кенгаши (ООК) делегацияси ташриф буюрган эди. Меҳмонлар дастурга мувофиқ Ўзбекистон Республикаси Спорт вазирлиги ҳамда Миллий Олимпия ҳамда Паралимпия қўмиталари раҳбарияти, Ишчи гуруҳ вакиллари билан учрашиб, қатор масалаларни муҳокама қилишди. Олимпия шаҳарчасида қад ростлаётган объектларни, бевосита қурилиш жараёнини ўз кўзлари билан кўришди.
Ташриф якунида делегатлар Ўйинлар ўтказиладиган бир қатор объектлар билан бевосита танишишди. Жумладан, “Бунёдкор” стадиони, “Юнусобод спорт мажмуаси” аренаси, UzExpo маркази эътибор марказида бўлди.
Ўрганиш ишлари ниҳоясига етгач меҳмонларни Спорт вазири Адҳам Икрамов яна бир бор қабул қилди. Учрашувда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ҳам қатнашди. Унда меҳмонлар Ўйинлар давомида иш жараёнини ташкил этиш борасида кичик тақдимот ўтказишди. Мулоқот чоғида янги режалар ва кейинги қадамлар белгилаб олинди.

Визит делегации ОСА в нашу страну прошёл плодотворно
Как мы сообщали ранее, с целью ознакомления с подготовкой к юношеским Азиатским и Пара Азиатским играм Ташкент-2025 нашу столицу посетила делегация Олимпийского совета Азии (ОСА). В соответствии с программой гости встретились с руководством Министерства спорта Республики Узбекистан и Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов, представителями рабочей группы и обсудили ряд вопросов. Осмотрели объекты, строящиеся в Олимпийской деревне, непосредственно ознакомились с процессом строительства.
Зарубежные эксперты посетили ряд объектов, где будут проходить будущие Игры. В частности, они побывали на столичном стадионе “Бунёдкор”, также посетили спортивный комплекс "Юнусабад", UzExpo центр.
По окончании рабочего визита делегации, международных специалистов ещё раз принял Министр спорта Адхам Икрамов. Во встрече принял участие также Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов. В ней гости провели небольшую презентацию по организации рабочего процесса во время будущих Игр. В ходе беседы была рассмотрена работа по реализации дальнейших планов.