Курашчиларимиз Польша очиқ чемпионатини иккита медаль билан бошлашди
Хабар берганимиздек, айни кунларда Польшада спорт курашлари бўйича халқаро мусобақа бўлиб ўтмоқда. Мусобақанинг биринчи кунида терма жамоамиз вакиллари 2 та медаль қўлга киритишди.
-79 кг вазн тоифасида курашган Рашид Қурбонов чорак ва ярим финалларда Польша ҳамда Литва вакилларига ҳеч қандай имконият қолдирмай рақибларини 10:0 ҳисобида мағлуб этди. Словакиялик Ахсарбек Гулаевга қарши кечган финал беллашувида 2:2 ҳисоби қайд этилди. Унда сўнгги баллни словакиялик курашчи қўлга киритгани учун ғалаба Гулаев томонда бўлди ва Қурбонов турнирни кумуш медали билан якунлади.
Шунингдек, Маҳмуд Шавкатов -57 кг вазн тоифасида бронза медали билан тақдирланди. Бугун бўлиб ўтадиган беллашувларда ҳам бир қатор вазн тоифаларида эркин курашчиларимиз баҳс олиб боришади.

Наши борцы завоевали 2 медали на чемпионате в Польше
Как ранее нами сообщалось, в настоящее время в Польше проходит международный турнир по спортивной борьбе. В первый же день соревнований нашим борцам удалось завоевать 2 медали.
Рашид Курбанов (-79 кг) в четвертьфинале и полуфинале не оставил никаких шансов представителям Польши и Литвы, одержав победу со счётом 10:0. В финале Курбанов провёл бой против Ахсарбека Гулаева. Основное время боя завершилось со счётом 2:2. Так как, последнее очко завоевал Гулаев, он стал золотым призёром. А наш борец удостоился серебра.
Также, ещё один председатель Узбекистана Махмуд Шавкатов (-57 кг) завоевал бронзу. В рамках сегодняшнего дня чемпионата пройдут выступления наших вольников в нескольких весовых категориях.