Курашчиларимиз Польша очиқ чемпионатини иккита медаль билан бошлашди
Хабар берганимиздек, айни кунларда Польшада спорт курашлари бўйича халқаро мусобақа бўлиб ўтмоқда. Мусобақанинг биринчи кунида терма жамоамиз вакиллари 2 та медаль қўлга киритишди.
-79 кг вазн тоифасида курашган Рашид Қурбонов чорак ва ярим финалларда Польша ҳамда Литва вакилларига ҳеч қандай имконият қолдирмай рақибларини 10:0 ҳисобида мағлуб этди. Словакиялик Ахсарбек Гулаевга қарши кечган финал беллашувида 2:2 ҳисоби қайд этилди. Унда сўнгги баллни словакиялик курашчи қўлга киритгани учун ғалаба Гулаев томонда бўлди ва Қурбонов турнирни кумуш медали билан якунлади.
Шунингдек, Маҳмуд Шавкатов -57 кг вазн тоифасида бронза медали билан тақдирланди. Бугун бўлиб ўтадиган беллашувларда ҳам бир қатор вазн тоифаларида эркин курашчиларимиз баҳс олиб боришади.

Our wrestlers won 2 medals at the championship in Poland
As we reported earlier, an international wrestling tournament is currently being held in Poland. On the first day of the competition, our wrestlers managed to win 2 medals.
Rashid Kurbanov (-79 kg) in the quarterfinals and semifinals did not leave any chances to the representatives of Poland and Lithuania, winning with a score of 10:0. In the final, Kurbanov fought against Akhsarbek Gulaev. The main time of the fight ended with a score of 2:2. Since Gulaev won the last point, he became the gold medalist. And our wrestler was awarded silver.
Also, one more chairman of Uzbekistan, Mahmud Shavkatov (-57 kg), won bronze. As part of today's championship, our wrestlers will perform in several weight categories.