Тошкент гандбол бўйича IHF Trophy турнирига мезбонлик қилади
28 февраль – 3 март кунлари Тошкентда гандбол бўйича IHF Trophy турнирининг қитъалараро босқичи бўлиб ўтади. U18 ва U20 ёш тоифаларидаги қизлар ўртасида ташкил этиладиган турнирда ўз минтақаларида ғалаба қозонган жамоалар чемпионлик учун кураш олиб боришади.
Баҳслар «Алпомиш» комплекси ҳамда Республика Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказида ўтади. Ғолиб жамоалар ўз ёш тоифаларида бўлиб ўтадиган жаҳон чемпионати йўлланмасига сазовор бўлишади. Мусобақада қатнашадиган жамоалар билан танишинг:

В Ташкенте пройдёт межконтинентальный этап турнира по гандболу
С 28 февраля по 3 марта Ташкент примет межконтинентальный этап турнира IHF Trophy по гандболу среди девушек. В соревнованиях, которые будут организованы в возрастных категориях U18 и U20, выступят сборные, победившие в своих регионах.
Матчи пройдут в столичном комплексе "Алпомиш" и Республиканском Центре подготовки Олимпийским и Паралимпийским видам спорта. Команды, одержавшие победу на соревнованиях, станут обладателями путёвок на чемпионат мира в своих возрастных группах. Сборные, которые выступят в международном турнире: