Камончиларимиз йилнинг илк мусобақасида муваффақиятли қатнашишди
Ироқнинг Бағдод шаҳрида камондан отиш бўйича Осиё кубогининг биринчи босқичи ўз ниҳоясига етди. Қитъамизнинг сара мерганлари иштирокида кечган мусобақада Ўзбекистон терма жамоаси ҳам қатнашди ва спортчиларимиз барча дастурларда шоҳсупага кўтарилишди.
Қизларимиз жамоавий дастурда финалгача етиб бориб, ҳар қилувчи босқичда ҳиндистонлик рақибаларига имкониятни бой беришди ва кумуш медаллар билан тақдирландилар. Шунингдек, йигитларимиз жамоавий, Амирхон Содиқов ва Нилуфар Ҳамроева яккалик, Амирхон Содиқов ҳамда Зиёдахон Абдусатторова микст дастурида бронза медалларига эга чиқишди.
Шу тариқа, камондан отиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси йилнинг илк турнирини 1 та кумуш ва 4 та бронза медаллари билан якунлади.

26 Февраля 2024 2449
В столице Ирака завершился первый этап Кубка Азии по стрельбе из лука. Наряду с опытными лучниками континента, в этих состязаниях участвовали и спортсмены Узбекистана. Приятно отметить, что во всех программах, нашим лучникам удалось занять призовые места.
В командном направлении наши девушки смогли пробиться в финал, однако, уступили своим соперницам из Индии и удостоились серебряных медалей. Также, и парни в командном выступлении добавили бронзовые награды в копилку делегации нашей страны. В индивидуальном направлении Амирхон Содиков и Нилуфар Хамроева, в командном- миксте Амирхон Содиков и Зиёдахон Абдусаттарова также стали обладателями бронзы.
Таким образом, сборная Узбекистана по стрельбе из лука, завершила первый турнир нового сезона с 1 серебром и 4 бронзами.