Бугун дзюдо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Давлат Бобонов туғилган кунини нишонламоқда.
Давлат Бобонов 1997 йил Навоий вилоятида туғилган. Самарқанд дзюдо мактаби тарбияланувчиси. Курашчилар оиласида туғилган Бобонов ўз ҳаётини дзюдо билан боғлади ва ушбу спорт турида ёшлар ўртасида Осиё чемпионати (2016), Тошкент Гран-приси (2016) ва Дюсселдорф «Катта дубулға» (2020) турнирлари ғолибига айланди. 2020 йил Ўзбекистоннинг энг яхши спортчиси деб топилган. Айни пайтда полвонимиз -90 килограмм вазн тоифасида Токио Олимпиадасига йўлланма берувчи поғонадан жой олган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси дзюдочимизни бугунги таваллуд айёми билан табриклайди. Полвонимизга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан зафарлар тилаб, айни кунларда давом этаётган жаҳон чемпионати ва яқинлашиб келаётган Токио-2020 Олимпия ўйинларида омад ёр бўлсин, деб қоламиз.

Congratulations to Davlat Bobonov!
Today, the representative of the national judo team of Uzbekistan Davlat Bobonov celebrates his birthday.
Davlat Bobonov was born on June 7, 1997 in the Navoi region. A pupil of the Samarkand judo school. Bobonov followed in the footsteps of his wrestling ancestors and became a judoka. Winner of the 2016 Asian Championship, the 2016 Tashkent Grand Prix and the 2020 Grand Slam tournament in Dusseldorf. In 2020, he was recognized as the best athlete of Uzbekistan. Currently, he is in the zone of the Olympic rating permit (in the weight category -90 kg).
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the birthday boy on his birthday, wishes him good health, success and long life.