МОҚ раҳбарияти жиззахлик ёш спортчилар учун яратилган шароитларни ўрганди
МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ва Қўмита раиси ўринбосари, мамлакат бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов спорт соҳасида олиб борилаётган ишларни ўрганиш мақсадида Жиззах вилоятида хизмат сафарида бўлишди. Мутасаддилар дастлаб Жиззах Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказига ташриф буюриб, у ерда ёш спортчилар учун яратилган шароитлар билан танишишди. Машғулот заллари, ётоқхона, тиббиёт бўлимлари ва ошхоналарни кўздан кечиришди.
Шундан сўнг вилоят енгил атлетика ва спорт ўйинлари бўйича ихтисослаштирилган болалар ва ўсмирлар спорт мактаби, янги қурилган “Беш ташаббус аренаси” ҳам кўздан кечирилди. Сафар давомида вилоят спорт бошқармаси бошлиғи Ж.Ўктамов ва соҳа вакиллари билан 2023 йил сарҳисоби, 2024 йил режалари бўйича учрашув ҳам ўтказилди. Суҳбат давомида вилоятдан Париж-2024 Олимпия ўйинларига тайёргарлик кўраётган атлетларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш, уларнинг ижтимоий ҳолатини доимий назорат қилиб бориш бўйича келишиб олинди.
Шунингдек, расмийлар Жиззах шаҳрида ташкил этилган бокс бўйича ёшлар ўртасидаги Ўзбекистон чемпионатининг финал баҳсларини кузатиб, тақдирлаш маросимида ҳам иштирок этишди. Якунда мураббийлар штабига ёшлар ва асосий терма жамоага номзод иқтидор эгаларини ўқув-машғулот йиғинларига жалб қилиш, селекция ишларини кучайтириш бўйича ўз тавсияларини беришди.

Руководители НОК ознакомились с созданными условиями для молодых спортсменов Джизака
Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов и заместитель председателя Комитета, первый заместитель руководителя федерации бокса страны Сакен Полатов с целью ознакомления выполняемой работы в сфере спорта посетили Джизакскую область. Вначале руководители побывали в Центре подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта Джизака и ознакомились с условиями, созданными для юных атлетов. Помимо этого были осмотрены тренировочные залы, места, где проживают спортсмены, медицинский пункт и буфет.
После этого официальные лица посетили специализированную детско-юношескую спортивную школу по игровым видам спорта и легкой атлетике, недавно построенную арену "Пяти инициатив». Во время поездки состоялась встреча с руководителем областного управления спорта Ж.Уктамовым и представителями сферы по итогам 2023 года и планам на 2024 год. В ходе беседы ответственные лица отметили о необходимости оказывать всестороннюю поддержку спортсменам региона, готовящимся к Олимпийским играм Париж-2024.
Далее, официальные лица приняли участие на церемонии награждения чемпионата Узбекистана по боксу среди молодёжи. В завершение своего визита тренерскому штабу были даны важные рекомендации по привлечению к УТС потенциальных кандидатов в основной и резервный состав сборной, а также, усилению селекционной работы.