Париж-2024 лицензиатлари: Тахмина Икромова махсус дастур асосида тайёргарлик кўрмоқда
Август ойининг сўнгги кунларида Ўзбекистон делегацияси Париж-2024 Олимпиадаси учун илк лицензиясига сазовор бўлди. Шубҳасиз, бу хушхабар барча мухлисларни хурсанд қилди. Испанияда 60 дан ортиқ давлатдан ташриф буюрган 80 нафардан зиёд спортчи қатнашган бадиий гимнастика бўйича жаҳон чемпионатида Тахмина Икромова ҳамюртларимиз орасида биринчи бўлиб Олимпиада йўлланмасига эга чиқди.
Бундан ташқари Тахмина Ханчжоу-2022 Осиё ўйинларида қитъамизда тенгсиз эканини яна бир карра исботлади. Айни дамда спортчимиз шахсий мураббийи билан режа асосида Париж-2024 Олимпиадасига тайёргарлик олиб бормоқда.

Лицензиаты Париж-2024: Тахмина Икромова ведёт усердную подготовку
В последние дни августа была завоёвана первая лицензия делегации Узбекистана на Олимпийские игры в Париже. На чемпионате мира по художественной гимнастике, проходившем в Испании, в одиночном разряде Тахмина Икромова удостоилась Олимпийской путёвки, соревнуясь с более чем 80 спортсменками, прибывшими свыше из 60 стран.
Кроме того, на Азиатских играх в Ханчжоу-2022 Икромова ещё раз доказала, что она лучшая на нашем континенте. На данный момент спортсменка ведёт усердную подготовку к Олимпиаде Париж-2024 со своим личным тренером Лилией Власовой.