Ҳафта қиличбозларимиз учун омадли ўтди
Дам олиш кунлари дунёнинг бир қатор шаҳарларида қиличбозликнинг барча йўналишларида ёшлар ўртасидаги Жаҳон кубоги босқичидан ўрин олган беллашувлар ўтказилди. Аҳамиятлиси, унда иштирок этган ҳамюртларимиз совринли ўринларни эгаллашди.
Хабар берганимиздек, 18-19 ноябрь кунлари Тошкент сабля бўйича қизлар ўртасидаги баҳсларга мезбонлик қилиб, унда юртдошларимиз ҳам яккалик, ҳам жамоавий дастурда олтин медалларни қўлга киритишди. Ёш қиличбозларимизнинг бошқа мамлакатлардаги иштироки ҳам муваффақиятли бўлди.
Тунис шаҳри сабля бўйича йигитлар ўртасидаги баҳсларни ўзида қабул қилди. Унда ўсмирлар ўртасидаги жаҳон чемпиони Зуҳриддин Қодиров яккалик дастурида кумуш медалга сазовор бўлди. Зуҳриддин, шунингдек, жамоавий дастурда Исломбек Абдазов, Муса Аймуратов, Азизбек Даулетназаров билан шоҳсупанинг иккинчи поғонасидан жой олди.
Перу мезбонлик қилган шпагачи қизлар баҳсида эса Шаҳзода Эгамбердиева, Дилназ Мурзатаева, Бибимарям Сапаровадан иборат трио жамоавий дастурда бронза медаллари билан тақдирланди.

Прошедшая неделя завершилась успешно для узбекских фехтовальщиков
В эти выходные во многих странах мира прошли этапы Кубка Мира по фехтованию среди молодёжи. Примечательно, что в этих соревнованиях нашим представителям удалось завоевать призовые места.
Как ранее нами сообщалось, 18-19 ноября в Ташкенте прошли соревнования среди девушек по сабле. Следует подчеркнуть, что нашим представительницам и в индивидуальной и в групповой программе удалось завоевать золотые медали. Также, выступления наших фехтовальщиков и в других странах завершились успешно.
Тунис принял состязания среди парней-саблистов. Отрадно отметить, что чемпион мира среди юниоров Зухриддин Кодиров в индивидуальной программе удостоился серебряной медали. Помимо этого, Зухриддин в командном направлении вместе с Исломбеком Абдазовым, Мусой Аймуратовым, Азизбеком Даулетназаровым заняли второе место.
В Перу прошли соревнования среди девушек-шпажисток. Представительницам сборной Узбекистана и тут удалось продемонстрировать своё умение и мастерство. Трио Шахзоды Эгамбердиевой, Дильназ Мурзатаевой и Бибимарям Сапаровой завоевал бронзу в командной программе.