“Спортни сев, спорт билан яша!”: Бухорода бадминтон усталари баҳс олиб боришди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 30 октябрдаги «Соғлом турмуш тарзини кенг татбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги ПФ–6099-сонли Фармонининг ижросини таъминлаш мақсадида Туризм ва спорт вазирлиги ҳамда Миллий Олимпия қўмитаси “Спортни сев, спорт билан яша!” Республика оммавий мусобақасини ташкил этгани ҳақида хабар берган эдик. Май ойи Бухоро вилоятида ҳам ушбу мусобақа доирасида қизиқарли беллашувлар бўлиб ўтди.
Режага кўра, вилоят ёшлари май ойи давомида бадминтон бўйича баҳс олиб боришди. Бухоро шаҳри ушбу спорт турида терма жамоага бир қатор иқтидорли ёшларни етказиб бериши сир эмас. Шу боис мусобақа вилоят мураббийлари учун ўзига хос селекция вазифасини ҳам ўтаб берди. Якуний натижаларга тўхталадиган бўлсак, эркаклар ўртасида Бухоро шаҳри вакили Амрулло Бахшуллоев, аёллар тоифасида ғиждувонлик Муниса Жўраева барча рақибларини мағлуб этиб, бош совринни қўлга киритишди. Батафсил:

"Love sports, live with sports!": badminton competitions were held in Bukhara
As previously reported, in order to ensure the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated 30.10.2020 UP-6099 "On measures for the widespread introduction of a healthy lifestyle and the further development of mass sports", the Ministry of Tourism and Sports and the National Olympic Committee are holding a mass sports competition "Love sports, live with sports!"throughout the Republic. In May, badminton competitions were organized in Bukhara.
As you know, many talented representatives of the national badminton team of Uzbekistan were born in Bukhara. Taking this into account, these competitions served as a kind of selection for coaches. According to the results of the competitions, Amrullo Bakhshulloev from Bukhara won among men, and Munisa Jurayeva from Gijduvan won among women. In detail: