“Спортни сев, спорт билан яша!”: Бухорода бадминтон усталари баҳс олиб боришди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 30 октябрдаги «Соғлом турмуш тарзини кенг татбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги ПФ–6099-сонли Фармонининг ижросини таъминлаш мақсадида Туризм ва спорт вазирлиги ҳамда Миллий Олимпия қўмитаси “Спортни сев, спорт билан яша!” Республика оммавий мусобақасини ташкил этгани ҳақида хабар берган эдик. Май ойи Бухоро вилоятида ҳам ушбу мусобақа доирасида қизиқарли беллашувлар бўлиб ўтди.
Режага кўра, вилоят ёшлари май ойи давомида бадминтон бўйича баҳс олиб боришди. Бухоро шаҳри ушбу спорт турида терма жамоага бир қатор иқтидорли ёшларни етказиб бериши сир эмас. Шу боис мусобақа вилоят мураббийлари учун ўзига хос селекция вазифасини ҳам ўтаб берди. Якуний натижаларга тўхталадиган бўлсак, эркаклар ўртасида Бухоро шаҳри вакили Амрулло Бахшуллоев, аёллар тоифасида ғиждувонлик Муниса Жўраева барча рақибларини мағлуб этиб, бош совринни қўлга киритишди. Батафсил:

«Люби спорт, живи со спортом!»: в Бухаре прошли состязания по бадминтону
Как ранее сообщалось, с целью обеспечения исполнения Указа Президента Республики Узбекистан от 30.10.2020 года УП-6099 «О мерах по широкому внедрению здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта» Министерством туризма и спорта и Национальным Олимпийским комитетом по всей Республике проводится массовое спортивное соревнование «Люби спорт, живи со спортом!». В мае месяце в Бухаре были организованы состязания по бадминтону.
Как известно, многие талантливые представители сборной Узбекистана по бадминтону родились именно в Бухаре. Учитывая это, данные соревнования послужили своеобразным отбором для тренеров. По итогам состязаний среди мужчин победу одержал Амрулло Бахшуллоев из Бухары, а среди женщин — Муниса Жураева из Гиждувана. Подробно: