Шоҳсупани яна ўзбек чавандозлари тўлдиришди
Қирғизистон пойтахти Бишкек шаҳрида от спортининг конкур йўналиши бўйича «FEI Jumping CSIO1 -W Worid Cup Eurasian League» ва « FEI Jumping Nations Cup» халқаро мусобақаси давом этади. Турнирнинг навбатдаги куни ҳам терма жамоамиз учун омадли ўтди.
Ўзбекистон, Россия , Беларусь, Қозоғистон, Қирғизистон каби мамлакат вакиллари иштирок этаётган турнирнинг галдаги дастурида чавандозлар 130 см баландликдаги тўсиқдан ошиб ўтиш бўйича беллашишди. Аҳамиятлиси, мазкур йўналишда ҳам шоҳсупанинг барча ўринлари терма жамоамиз вакилларига насиб этди. Қайд этиш жоиз, биринчи ўринни “Этос” лақабли тулпорда иштирок этган Ўзбекистон йилқичилик ва от спорт федерацияси раиси Баҳромжон Газиев эгаллади.

Наши всадники снова заняли все призовые места на международном турнире
В Бишкеке продолжается международное соревнование по конкуру — «FEI Jumping CSIO1-W World Cup Eurasian League» и «FEI Jumping Nations Cup». Очередной день турнира прошёл успешно для наших представителей.
В программе преодолении препятствий 130 см соревновались представители Узбекистана, России, Беларусии, Казахстана и Кыргызстана. Примечательно, что в этом направлении все призовые места заняли наши всадники. Следует отметить, что первое место занял председатель федерации коневодства и конного спорта Узбекистана Бахромжон Газиев на своей лошади «Этос».