Токио-2020: Сабина Ташкенбаева бадиий гимнастикачиларимизнинг илк лицензиясига эгалик қилди
Италиянинг Песаро шаҳрида бадиий гимнастика бўйича Жаҳон кубогининг тўртинчи босқичи якунланди. Ушбу босқичдан сўнг яккалик йўналишида яна 3 нафар Токио-2020 Олимпия ўйинларига йўл олган гимнастикачилар номи эълон қилинди. Қувонарлиси, улар орасида ҳамюртимиз Сабина Ташкенбаева ҳам бор.
Барча босқичлар якуни бўйича Ташкенбаева 130 балл жамғаришга муваффақ бўлди. Бу лицензия учун курашаётган спортчилар орасида иккинчи кўрсаткич эди. Бу борада якуний жадвал қуйидагича кўриниш олди:
1. Екатерина Веденеева (Словения) – 145
2. Сабина Ташкенбаева (Ўзбекистон) – 130
3. Чисаки Оива (Япония) – 118
Бу бадиий гимнастика бўйича Токио-2020 Олимпия ўйинларига қўлга киритилган биринчи лицензия ҳисобланади. Олдинда гуруҳ машқи бўйича қизларимизни пойтахтимизда ўтадиган лицензион Осиё чемпионати кутиб турибди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу муваффақият билан Сабина Ташкенбаева ва унинг яқинларини, Ўзбекистон гимнастика федерациясини табриклаб қолади.

Tokyo-2020: Sabina Tashkent has won the first license among our representatives in rhythmic gymnastics
The fourth stage of the Rhythmic Gymnastics World Cup has ended in Pesaro (Italy). After the completion of this stage, the names of 3 athletes who became holders of the license of the Tokyo Olympics became known. It is noteworthy that among them there is also our girl-Sabina Tashkent.
The athlete of the national team of Uzbekistan successfully passed a series of qualifying stages of the World Cup, scoring 130 points as a result. This was the second indicator among the athletes who competed for the Olympic ticket. The final rating is as follows:
1. Ekaterina Vedeneeva (Slovenia) - 145
2. Sabina Tashkent (Uzbekistan) - 130
3. Chisaki Oiwa (Japan) - 118
This is the first license won for the Tokyo 2020 Olympic Games in rhythmic gymnastics. Ahead of our girls is the Asian Championship in Tashkent, where licenses will be played in the group direction.
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates Sabina Tashkent, her family and friends, and the Gymnastics Federation of Uzbekistan on winning the license.