Равшан Ирматов МОҚ ҳудудий вакиллари билан йиғилиш ўтказди
МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов ZOOM платформаси орқали Қўмитанинг вилоятлардаги вакиллари билан навбатдаги йиғилишни ўтказди. Унда ҳудудларда оммавий спорт тарғиботини кучайтириш, Олимпия ва Паралимпия ўйинларига тайёргарлик кўраётган спортчиларимизнинг ижтимоий ҳолатидан хабар олиш каби мавзулар муҳокама қилинди.
Кун тартибидан “Спортни сев, спорт билан яша!” Республика оммавий спорт мусобақасининг май ойи давомида олиб борилаётган тадбирлари, ёз мавсумида ёшларнинг бўш вақтларини мазмунли ўтказиш, уюшмаган ёшларни спорт беллашувларига жалб қилиш чораларини кўриш, жорий йил бўлиб ўтадиган Токио-2020 Олимпия ва Паралимпия ўйинларига йўлланма қўлга киритган ва лицензия учун курашаётган атлетларимизнинг оиласи қанчалик қўллаб-қувватланаётганини ўрганиш масалалари жой олган эди. Равшан Ирматов учрашув давомида ҳар бир вилоят вакиллари билан бирма-бир мазкур масалалар бўйича батафсил суҳбатлашди.
Йиғилиш якунида “Спортни сев, спорт билан яша!” мусобақасининг нуфузини янада ошириш, унга янада кўп аҳоли қатламини жалб қилиш, ёшлар учун кўпроқ оммавий спорт мусобақаларини ташкил қилиш бўйича тегишли кўрсатмалар берилди.

Ravshan Irmatov held an online meeting with representatives of the regional divisions of the NOC
The first Deputy Chairman of the NOC Ravshan Irmatov held an online meeting with representatives of the regional divisions of the Committee. During the meeting, issues such as strengthening the promotion of mass sports in the regions were discussed, as well as constantly being interested in the social situation of athletes who are preparing for the Tokyo 2020 Olympic and Paralympic Games.
The agenda included holding events for the month of May within the framework of the Republican Sports Festival " Love Sports, Live with sports!", effectively organize leisure time for young people in the summer, attract unorganized youth to sports, study the social status and marital status of athletes who are preparing for the Tokyo 2020 Olympic and Paralympic Games. During the online meeting, Ravshan Irmatov discussed the above-mentioned issues in detail with each representative of the region.
At the end of the online meeting, appropriate instructions were given to improve the image of the sports festival "Love Sports, Live with sports!", attract even more people to these competitions and organize mass sports competitions for young people.