Байдарка ва каноэчиларимиздан икки жуфтлик ярим финалга йўл олди
Байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича жаҳон чемпионатининг иккинчи кун беллашувлари ўз якунига етди. Маълум қилганимиздек, унда 3 йўналишда юртдошларимиз баҳс олиб бордилар.
Байдаркачиларимиз Екатерина Шубина ҳамда Арина Танатмишева, шунингдек, каноэчиларимиз Артур Гулиев ва Камронбек Ахтамов 500 метрга кечган саралаш пойгаларида муваффақиятли иштирок этиб, 26 август куни бўладиган ярим финал баҳсида стартга чиқадиган бўлдилар. Афсуски, ушбу масофада ярим финалда стартга чиққан Гулбаҳор Файзиева ҳамда Нилуфар Зокирова жуфтлиги медаллар учун курашдан чиқиб кетди.

24 Августа 2023 2033
Завершились соревнования второго дня чемпионата мира по гребле на байдарках и каноэ. Как мы сообщали ранее, наши соотечественники соревновались в 3 видах программы.
Отечественные байдарочницы Екатерина Шубина и Арина Танатмишева, а также каноисты Артур Гулиев и Камронбек Ахтамов успешно выступили в квалификации на 500 метров, благодаря которому они пробились в полуфинальную стадию, которая состоится 26 августа. К сожалению, на этой дистанции из борьбы за медали выбыла стартовавшая в полуфинале пара Гулбахор Файзиева и Нилуфар Зокирова.