Енгил атлетикачиларимиз Анвар Анваров ва Шарифа Давронова Венгрия мезбонлик қилаётган жаҳон чемпионатидаги иштирокларини якунлашди. Узунликка сакраш баҳсларида қатнашган Анваров берилган 3 имкониятдан унумли фойдалана олмади ва мусобақани ҳеч қандай натижасиз тугатди.
16 ёшли Давронова эса уч ҳатлаб сакраш секторида 13.66 метрга сакрай олди. Бу саралашдаги 24-натижа бўлди ва финал учун етарли бўлмади. Мазкур дастурда энг паст натижа билан финалга йўл олган спортчининг кўрсаткичи 14.13 метрни ташкил этди.

Анваров и Давронова завершили своё участие в ЧМ
Отечественные легкоатлеты Анвар Анваров и Шарифа Давронова завершили своё участие в чемпионате мира. В соревнованиях по прыжкам в длину Анваров не смог эффективно использовать предоставленные 3 попытки и безрезультативно завершил состязания.
16-летняя Давронова показала результат 13,66 метра в секторе тройного прыжка. Это был 24-й результат в квалификации, и его было недостаточно для финала. В этой программе самый низкий результат, чтобы пробиться в решающую часть состязаний составил 14.13 метра.