Voleybolchilarimiz yarim finalda
Волейбол бўйича Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси Тошкентда ўтаётган Осиё чемпионатида ярим финал йўлланмасини қўлга киритди. Ҳамюртларимиз плей-оффдаги иккинчи учрашувда эронлик тенгқурларига қарши баҳс олиб боришди.
Муросасиз беллашув Эрон жамоасининг 3:1 ҳисобидаги ғалабаси билан якунланди. Волейболчиларимиз гуруҳ босқичини 1-ўринда якунлашгани, параллель баҳсда ярим финалга яна бир даъвогар Япония Қозоғистонга 0:3 ҳисобида имкониятни бой бергани ва бошқа қўшимча кўрсаткичлар эвазига ярим финал йўлланмасига сазовор бўлишди. Энди жамоамиз бугун финал ва жаҳон чемпионати чиптаси учун Покистонга қарши майдонга чиқади.

Волейболисты пробились в полуфинал
Юношеская сборная Узбекистана по волейболу завоевала путёвку в полуфинал чемпионата Азии в Ташкенте. Наши соотечественники накануне сыграли против иранских сверстников во втором матче плей-офф.
Бескомпромиссная встреча завершилась победой иранской команды со счётом 3:1. Узбекские волейболисты пробились в полуфинал за счёт того, что они завершили групповой этап на 1-м месте, а в параллельном матче ещё один претендент на выход в 1/2 финала Япония уступила Казахстану, 0:3 и благодаря другим дополнительным показателям. Теперь сегодня отечественная дружина выйдет на поле против представителей Пакистана в борьбе за выход в финал и за лицензию на чемпионат мира.