Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 66 ёшда!
Давлатимиз раҳбарининг спортни ич-ичидан тушунишлари, жисмоний тарбия ва соғлом турмуш тарзини фаол қўллаб-қувватлашлари натижасида фарзандларимиз халқаро майдонда юртимиз довруғини дунёга танитишмоқда. Айниқса, ёшлар спортига қаратилаётган эътибор ва ғамхўрлик сабаб мамлакатимиз аҳолисининг соғлом турмуш даражаси янада ўсиб бормоқда.
Шавкат Миромоновичнинг бир неча кун муқаддам мамлакатимизда ўтган муҳим сиёсий жараёнлардан бири – Ўзбекистон Республикаси Президентлик сайловида катта устунлик билан ғалаба қозонгани жонажон халқимизнинг у кишига бўлган ишончи қанчалик улкан эканини яна бир бор кўрсатди. Боиси Муҳтарам Юртбошимиз барпо этаётган Янги Ўзбекистонда инсон қадри ва қиммати, унинг ҳуқуқ ва эркинликлари кафолатлаб қўйилган.
Атлетларимиз яна саноқли кунлардан сўнг Хитойнинг Ханчжоу шаҳрида XIX ёзги Осиё ўйинларида иштирок этишади. Таъкидлаш жоиз, спортчиларимизнинг мазкур нуфузли мусобақа, шунингдек роппа роса 1 йилдан сўнг Франция пойтахтида старт оладиган XXXIII ёзги Олимпия ўйинларига тайёргарлиги муҳтарам юртбошимизнинг қўллаб-қувватлашлари билан юқори савияда олиб борилмоқда. Ўз навбатида, Ўзбекистоннинг мард ва жасур ўғил-қизлари бунга жавобан юртимизга шода-шода медаллар билан қайтиб келишига ишонамиз.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси, Республика спорт фахрийлари кенгаши, мамлакатимиз Олимпия оиласи яратилган барча шароитлар, кенг кўламдаги ислоҳoтлар учун Президентимизга миннатдорчилик изҳор қилиб, бугунги таваллуд айёмида юртбошимизга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Президенту Республики Узбекистан Шавкату Мирзиёеву - 66 лет!
Благодаря пониманию главой государства спорта, активной поддержке и пристальному вниманию развития физической культуры и здорового образа жизни, представители подрастающего поколения достойно защищают честь нашей Родины на международной арене. В частности, внимание и забота, уделяемые молодёжному спорту, способствуют дальнейшему росту уровня здоровой жизни населения страны.
Победа Шавката Миромоновича несколько дней назад с большим отрывом от других кандидатов на одном из важнейших политических процессов в нашей стране - Президентских выборах в Республике Узбекистан, ещё раз доказала, насколько велика вера нашего народа в эту личность. Так как в Новом Узбекистане, который строит уважаемый глава государства, гарантированы достоинство и ценность человека, его права и свободы, которые стоят на первом месте.
Уже через считанные дни отечественные спортсмены примут участие в XIX летних Азиатских играх в Ханчжоу (Китай). Стоит отметить, что при поддержке Президента подготовка атлетов к этим важным стартам года, а также к XXXIII летним Олимпийским играм, которые стартуют ровно через год во французской столице, ведётся на высоком уровне. В свою очередь, надеемся и верим, что истинные патриоты нашей многонациональной страны в ответ на это вернутся на Родину с солидным количеством медалей.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана, Совет ветеранов спорта республики, Олимпийская семья нашей страны, выражая благодарность Президенту за все созданные условия, за масштабные реформы, желают главе страны больших успехов, здоровья и долгих лет жизни.