Ханчжоу-2022 объектлари: Қиличбозлик беллашувлари қаерда ўтади?
Бугун ўқувчиларимизга Ханчжоу-2022 Осиё ўйинларида қиличбозлик бўйича ўтадиган баҳсларга мезбонлик қилувчи иншоот ҳақида маълумот берамиз. Ушбу спорт тури шаҳарнинг юқори қисмидаги “Hangzhou Dianzi University Gymnasium” мажмуасида ўтказилади.
Шаҳардаги машҳур университетлардан бирига қарашли зал 4368 томошабинга мўлжалланган. Жанглар мусобақанинг финал дастурларида 5 та, саралаш баҳсларида 6 та, умумий ҳисобда алоҳида 11 та йўлакда ташкил этилади. Машғулотлар зали ҳам ушбу бинонинг ичида жойлашган. Аренага қатнаш қиличбозлар учун бироз қийинчилик туғдириши мумкин. Боиси у Атлетлар шаҳарчасидан 27 км узоқликда жойлашган.

Объекты Ханчжоу-2022: где пройдут соревнования по фехтованию?
Сегодня мы расскажем нашим читателям об объекте, на котором будут проходить соревнования по фехтованию на Азиатских играх Ханчжоу-2022. Состязания по этому виду спорта пройдут в комплексе «Hangzhou Dianzi University Gymnasium».
Зал, принадлежащий одному из известных университетов города, вмещает 4368 зрителей. Финальные программы соревнований пройдут на 5 дорожках, в отборочных-на 6, В общем зачете-на 11 отдельных дорожках. В этом здании также находится зал для тренировок. Посещение арены может создать некоторые неудобства для фехтовальщиков. Так как он расположен в 27 км от городка атлетов.