Волейбол бўйича ўсмирлар ўртасида Марказий Осиё чемпионати якунланди
Тошкентда волейбол бўйича 16 ёшгача бўлган ўсмирлар ўртасида Марказий Осиё чемпионати ўз якунига етди. Мусобақанинг қизлар ўртасидаги финал беллашувида ҳамюртларимиз қозоғистонлик тенгқурларига қарши баҳс олиб боришди.
Қизиқарли кечган ўйин қўшниларимизнинг 3:0 ҳисобидаги ғалабаси билан якунланди. Шу тариқа, қизлар ўртасидаги беллашувларда Қозоғистон жамоаси биринчи ўринни қўлга киритди. Иккинчи ўрин Ўзбекистон-1 жамоасига насиб этган бўлса, ярим финалда имкониятни бой берган Ўзбекистон-2 қизлари бронза медаллари билан тақдирланишди.
Йигитлар ўртасидаги финалда Покистонни 3:2 ҳисобида доғда қолдирган Эрон чемпионликни тантана қилди. Бўлажак чемпионларга ярим финалда имкониятни бой берган йигитларимизга бронза медаллари топширилди.
Тошкентда волейбол мусобақалари давом этади. Энди 22-29 июль кунлари пойтахтимиз 16 ёшгача бўлган ўсмирлар ўртасидаги Осиё чемпионатига мезбонлик қилади.

Завершился чемпионат Центральной Азии по волейболу среди юниоров
В Ташкенте завершился чемпионат Центральной Азии по волейболу среди юношей и девушек до 16 лет. В финальном матче среди девушек наши соотечественницы сразились с казахстанскими волейболистками.
Интересная игра завершилась победой представительниц соседней республики со счётом 3:0. Таким образом, в соревнованиях среди девушек первое место заняла сборная Казахстана, второе место досталось команде Узбекистан-1, а бронзовые медали достались Узбекистан-2, которые уступили в полуфинале.
В состязаниях среди юношей золото домой забирает команда Ирана, в финале обыгравшая дружину Пакистан со счётом 3:2. Бронзовые медали достались нашим соотечественникам.