Ясухиро Ямашита Япония Олимпия қўмитаси президентлигига қайта сайланди. Бу унинг учинчи давр учун ушбу лавозимни эгаллаши.
-
Оғир атлетика бўйича Эрон терма жамоаси аъзоси, икки карра жаҳон ва Рио-2016 Олимпиадаси чемпиони Суҳроб Моради катта спортдан кетганини маълум қилди. Спортчи сўнгги Осиё чемпионатидаги иштироки орқали Париж-2024 Олимпиадасига ҳам тайёргарлик кўраётганини кўрсатган эди.
Бутуняпон дзюдо федерацияси Париж-2024 Олимпиадасидасида иштирок этадиган дастлабки номларни маълум қилди. Мутасаддилар қуйидаги 4 вазн тоифасаларида Япония шарафини ҳимоя қилувчи спортчиларни тасдиқлашди:

• Ясухиро Ямасита был переизбран на пост президента Олимпийского комитета Японии. Это его третий срок на этом посту.
• Член сборной Ирана по тяжёлой атлетике, двукратный чемпион мира и победитель Олимпийских игр Рио-2016 Сухроб Моради объявил о своём уходе из большого спорта. Спортсмен благодаря своему участию в последнем чемпионате Азии показал, что он также готовился к Олимпийским играм 2024 года в Париже.
• Всемирная федерация дзюдо объявила предварительные имена для участия в ОИ Париж-2024. Официальные лица одобрили спортсменов, которые будут защищать честь Японии в следующих 4 весовых категориях: