Спортчиларимизни эмлаш давом этмоқда
МОҚ қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий марказида Токио-2020 Олимпия ва Паралимпия ўйинларида иштирок этадиган делегациямиз аъзоларини эмлаш давом этмоқда. Ҳозирда терма жамоаларимиз белгиланган график асосида эмланмоқда.
Марказ вакилларининг маълум қилишича, пара-сузишдан кейин таэквондо, пара-таэквондо, велоспорт, дзюдо, пара-дзюдо каби жамоаларимиз аъзолари ҳам тор доирадаги мутахассислар текширувидан сўнг коронавирусга қарши вакцинанинг 1-компонентини қабул қилишди. Эмлаш жараёни давом этмоқда.

Продолжается вакцинация спортсменов
В Республиканском научно-практическом центре спортивной медицины при НОК представители сборных Узбекистана, которые примут участие на Олимпийских и Паралимпийских играх Токио-2020, продолжают получать вакцинацию против коронавируса. Спортсмены получают препараты согласно установленному графику.
Как сообщают представители центра, после сборной по пара-плаванию, представители команд по таэквондо, пара-таэквондо, велоспорту, дзюдо, пара-дзюдо, после осмотра узкопрофильных врачей приняли 1-компонент вакцины против коронавируса. Сейчас продолжается процесс вакцинации.