“Ёшлар спортни танлайди” шиори юзлаб соғлом турмуш тарафдорларини бирлаштирди
Республика Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказида “LUKOIL Uzbekistan Operating Co” МЧЖ ҳамкорлигида “Ёшлар спортни танлайди” шиори остида катта спорт байрами бўлиб ўтди. Унда Ёшлар сиёсати ва спорт вазири Адҳам Икрамов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ва Қўмита раиси ўринбосари Шерзод Ташматов, компания бош директорининг ўринбосари Вадим Кузьмин, РОПСТТМ раҳбарияти, ўзбек спортининг таниқли юлдузлари, спорт фахрийлари, юзлаб спортсевар ёшлар иштирок этишди.
Тадбир аввалида сўз олган Адҳам Икрамов Юртбошимиз бошчилигида Олимпия ва Паралимпия спорт турлари, қолаверса, ёшлар орасида соғлом турмуш тарзи тарғиботини кучайтириш бўйича олиб борилаётган ислоҳотлар ҳақида тўхталди. Шунингдек, вазир бу каби тадбирлар аҳолининг турли қатлами орасида соғлом турмуш тарзи тарғиботини янада кучайтиришда муҳим роль ўйнаши ҳақида гапирди.
Яна бир аҳамиятли томони, ушбу тадбир ёш таэквондочилар учун қўшалоқ байрамга уланиб кетди. Мутасаддилар ташриф давомида марказ ҳудудида капитал таъмирдан чиққан таэквондо залининг очилиш маросимида иштирок этишди. Расмийлар бу каби шинам ва қулай заллар келгусида янги чемпионларни кашф этишга хизмат қилишини алоҳида таъкидлашди.
Шундан сўнг ўзбек спорти жамоатчилиги вакиллари ва “LUKOIL Uzbekistan Operating Co” МЧЖ ишчи ходимлари ўртасида мини-футбол ўйини ўтказилди. Шунингдек, шинамгина майдонда таэквондо, кураш, дзюдо, бокс, камондан отиш, стол тенниси, гимнастика бурчаклари ташкил этилиб, ёш спортчилар йиғилганлар учун ўз маҳоратларини кўрсатишди. Тадбир сўнгида ёш спортчиларимиз учун эстрадамиз юлдузлари иштирокида концерт дастури намойиш этилди.

Праздник под девизом “Молодёжь выбирает спорт” собрал сотни сторонников здорового образа жизни
В Республиканском центре подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта в сотрудничестве с ООО “LUKOIL Uzbekistan Operating Company” состоялся большой спортивный праздник под девизом “Молодёжь выбирает спорт”. В мероприятии приняли участие министр Молодёжной политики и спорта Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и заместитель председателя Комитета Шерзод Ташматов, руководители и сотрудники Компании, руководство РЦПОПВС, именитые отечественные спортсмены, ветераны спорта, сотни юных сторонников здорового образа жизни.
Выступая в начале мероприятия, Адхам Икрамов остановился на проводимых под руководством главы государства реформах по усилению пропаганды Олимпийских и Паралимпийских видов спорта, а также популяризации физической культуры и спорта среди населения. Министр также подчеркнул, что подобные мероприятия играют важную роль в дальнейшем укреплении пропаганды здорового образа жизни среди различных слоёв населения.
Ещё одним важным моментом было то, что это мероприятие было связано с двойным праздником для молодых таэквондистов. Во время визита официальные лица присутствовали на открытии недавно капитально отремонтированного зала таэквондо на территории Центра. Высокопоставленные лица особо отметили, что такие уютные и комфортабельные залы будут служить в открытии новых чемпионов в будущем.
В рамках мероприятия также прошёл матч по мини-футболу между представителями узбекской спортивной общественности и сотрудниками ООО “LUKOIL Uzbekistan Operating Company”, кроме того, были организованы уголки таэквондо, борьбы, дзюдо, бокса, стрельбы из лука, настольного тенниса, гимнастики, в которых юные спортсмены демонстрировали своё мастерство. После этого состоялась концертная программа с участием звёзд узбекской эстрады, подарившая всем массу положительных и незабываемых эмоций.