Хабарингиз бор, кечадан Қатар пойтахти Доха шаҳрида дзюдо бўйича катталар ўртасидаги жаҳон чемпионати бошланди. Мусобақанинг илк кунида терма жамоамиз аъзоси Дилшодбек Баратов финалга қадар мағлубиятсиз етиб бориб, кумуш медаль ҳамда Париж-2024 Олимпиадаси йўлидаги қимматли рейтинг очколарини қўлга киритди.
Дзюдочиларимизни қўллаб-қувватлаш учун Қатар пойтахтига спортимиз мутасаддилари – Ёшлар сиёсати ва спорт вазири Адҳам Икрамов, Осиё Олимпия Кенгаши вице-президенти Отабек Умаров, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, Миллий Паралимпия қўмитаси раиси Мухторхон Ташходжаев, МОҚ раиси ўринбосари, мамлакат дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов етиб боришди.
Мутасаддилар дзюдочиларимиз жойлашган меҳмонхонага ташриф буюриб, улар билан дилдан суҳбатлашишди, бўлажак баҳсларда ҳамюртларимизга омад тилашди. Ишонамизки, муҳим беллашувлар олдидан бундай мотивация берилиши дзюдочиларимизни янги ғалабалар сари янада руҳлантиради.

Представители спортивной общественности Узбекистана встретились с отечественными дзюдоистами в Дохе
Накануне в столице Катара стартовал чемпионат мира по дзюдо среди взрослых. В первый день соревнований член сборной нашей страны Дилшодбек Баратов дошёл до финала и завоевал серебряную медаль. Кроме того, записал в свой актив ценные рейтинговые очки на пути к Олимпиаде-2024 в Париже.
Для поддержки узбекских дзюдоистов в столицу Катара прибыли представители спортивной общественности нашей страны -министр Молодёжной политики и спорта Адхам Икрамов, вице – президент Олимпийского совета Азии Отабек Умаров, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов, председатель Национального Паралимпийского комитета Мухтархон Ташходжаев, заместитель председателя НОК, руководитель Федерации дзюдо Азизжон Камилов.
Официальные лица посетили отель, где проживают единоборцы, пообщались с ними, пожелав им удачи в предстоящих поединках. Безусловно, такая поддержка и мотивация ещё больше вдохновит наших соотечественников на новые и яркие победы.