Олимпиада мавсумининг сўнгги “Катта дубулға” турнирида қатнашувчи таркибимиз маълум
5-7 май кунлари Россиянинг Қозон шаҳрида дзюдо бўйича Олимпиада мавсумининг сўнгги “Катта дубулға” турнири бўлиб ўтади. Унда терма жамоамиз вакиллари ҳам муҳрим рейтинг очколари учун кураш олиб боришади.
Ўзбекистон дзюдо федерациясининг маълум қилишича, мусобақада жамоамиз 15 нафар спортчи билан иштирок этади. Таркибга назар ташлайдиган бўлсак, унда бир қатор ёш вакилларимизнинг номини учратиш мумкин. Мураббийлар штаби Олимпиада рейтингида мустаҳкам ўринда турган етакчиларни ушбу рўйхатга киритмади. Мусобақада иштирок этадиган дзюдочиларимиз рўйхати эса қуйидагича:
-60 кг: Шарофиддин Лутфуллаев ва Дилшод Баратов
-66 кг: Дилшод Йўлдошев ва Артём Штурбабин
-73 кг: Жалолиддин Бойназаров
-81 кг: Суҳроб Турсунов ва Ғиёсжон Бобоев
-90 кг: Достон Мейлиев ва Шермуҳаммад Жандреев
-100 кг: Муҳаммадкарим Хуррамов
+100 кг: Алишер Юсупов
-52 кг: Сита Кадамбаева
-70 кг: Гулноза Матниязова
-78 кг: Ирисхон Қурбонбоева
+78 кг: Рината Илматова
Эслатиб ўтамиз, мазкур мусобақадан сўнг Токио Олимпиадаси циклида фақатгина июнь ойида бўлиб ўтадиган жаҳон чемпионати қолади холос. “Катта дубулға” турнири ғолиблари эса ўз ҳисобларига жаҳон ва Олимпиада рейтинги учун 1000 очкони ёзиб қўйишади.

The names of Uzbek judoists who will take part in the last "Grand Slam" of the Olympic cycle are known
On May 5-7, the last Grand Slam tournament of the Olympic cycle will be held in Kazan (Russian Federation). Uzbek judoists will also take part in this competition, who will fight for valuable rating points for Tokyo 2020.
According to the Judo Federation of Uzbekistan, 15 of our athletes will take part in the" Grand Slam". It should be noted that in the list of participants, we can also see some young athletes. According to the decision of the coaching staff, the leaders of our national team, who occupy the leading positions in the Olympic ranking, will not participate in the "Grand Slam". The list of the national team of Uzbekistan, which will take part in the Kazan "Grand Slam":
-60 kg: Sharofiddin Lutfullayev and Dilshod Baratov
-66 kg: Dilshod Yuldashev and Artem Shturbabin
-73 kg: Zhaloliddin Boynazarov
-81 kg: Sukhrob Tursunov and Giesjon Boboev
-90 kg: Doston Meiliev and Shermukhammad Zhandreev
-100 kg: Mukhammadkarim Khurramov
+100 kg: Alisher Yusupov
-52 kg: Sita Kadambayeva
-70 kg: Gulnoza Matniazova
-78 kg: Irishon Kurbonboeva
+78 kg: Rinata Ilmatova
We remind you that after this tournament, before the start of the Tokyo Olympics, there is only one competition — the World Championship, which will be held in June. The winners of the" Grand Slam " have a chance to record 1000 points for the Olympic and world rankings.