Ангренда фуқаролар билан сайёр қабул ўтказилди
Республика ишчи гуруҳининг ўрганиш ишлари давом этади. Тошкент вилоятига бириктирилган МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов ҳамда Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлигининг бўлим бошлиғи Акром Низаметдинов бугун Ангрен шаҳрига ташриф буюришди.
Мутасаддилар ҳудуддаги ўрганиш ишлари доирасида шаҳар фуқаролари билан сайёр қабулда ҳам бўлишди. Унда ангренлик ҳамюртларимиз, хусусан, ёшларнинг жисмоний тарбия ва спорт билан шуғулланишлари учун яратилган шароитлар ўрганилди. Мавжуд муаммо ва камчиликларга ечим қидирилди.
Ташриф давомида шаҳарда фойдаланишга топширилган спорт мажмуаси ҳам кўздан кечирилди. Замонавий инвентарлар билан жиҳозланган спорт зали ва сув ҳавзаси барча талабларга жавоб бериб, йилнинг исталган вақтида спортсевар ёшлар учун хизмат кўрсатишга шай. Мутасаддилар якунда ҳудуддаги бошқа спорт муассасаларини ҳам мана шундай замонавий жиҳозлар билан таъминлаш, ёшларнинг бўш вақтларини мазмунли ўтказиш юзасидан уларнинг истакларини ўрганиш бўйича қўшимча тавсиялар беришди.

В Ангрене организован выездной приём с местным населением
Исследовательский процесс республиканской рабочей группы продолжается. Заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов, начальник отдела Министерства молодёжной политики и спорта Акром Низаметдинов сегодня посетили город Ангрен Ташкентской области.
Официальные лица в рамках визита также провели выездной приём с гражданами города. В нём обсуждались условия, созданные для занятий физической культурой и спортом, в частности, молодежью, а также совместное решение существующих проблем и недостатков.
Во время исследования также был осмотрен сданный в эксплуатацию спортивный комплекс. Тренажерный зал и бассейн с современным инвентарём отвечают всем требованиям и могут обслуживать молодёжь в любое время года. В заключение официальные лица дали дополнительные рекомендации по обеспечению других спортивных учреждений региона таким же современным оборудованием, изучению пожеланий молодёжи по содержательному проведению досуга.