Ўрганиш ишлари давомида Элнур Абдураимов ва ёш боксчилар билан учрашув
Тошкент вилоятининг спорт инфратузилмасини ўрганиб бораётган МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов ҳамда Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлигининг бўлим бошлиғи Акром Низаметдинов бошчилигидаги ишчи гуруҳ бу гал Бўстонлиқ, Қуйи Чирчиқ, Қибрай туманлари ва Чирчиқ шаҳрида бўлди.
Ўрганиш ишлари давомида мутасаддилар Бўстонлиқ туманида ўтказилган бокс турнирини кузатиб, тақдирлаш маросимида иштирок этишди. Мусобақа якунида бокс бўйича Осиё чемпиони ва жаҳон чемпионати совриндори, Токио-2020 Олимпия ўйинлари иштирокчиси Элнур Абдураимов ва ёш спортчилар билан суҳбат ўтказилди.
Бир неча кундан сўнг Республикамиз бўйлаб “Беш ташаббус олимпиадаси”нинг навбатдаги мавсумига старт берилади. Сафар давомида мусобақанинг туман ва шаҳар босқичларига олиб борилаётган тайёргарлик, беллашувлар ўтказиладиган спорт объектларининг ҳолати кўздан кечирилди. Ўрганиш ишлари якунида масъулларга мавжуд муаммо ва камчиликларни бартараф этиш бўйича тегишли кўрсатмалар берилди.

Во время исследовательских работ организована встреча с Эльнуром Абдураимовым и юными боксёрами
Изучая спортивную инфраструктуру Ташкентской области, заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов и начальник отдела Министерства молодёжной политики и спорта Акром Низаметдинов посетили Бостанлыкский, Куйи-Чирчикский, Кибрайский районы и город Чирчик.
В ходе визита официальные лица наблюдали за турниром по боксу, проходившего в Бостанлыкском районе, а также присутствовали на церемонии награждения. По окончании соревнований рабочая группа пообщалась с чемпионом Азии, призёром первенства планеты, участником Олимпийских игр Токио-2020 Эльнуром Абдураимовым и юными боксёрами.
Через несколько дней по всей республике стартует очередной сезон «Олимпиады пяти инициатив». В ходе поездки рабочая группа наблюдала за подготовкой в районном и городском этапах соревнований, а также посмотрела на состояние спортивных объектов, где организовываются состязания. В конце мероприятия ответственным лицам были даны соответствующие инструкции по устранению существующих проблем и недостатков.