Ишчи гуруҳ Паркент, Юқори Чирчиқ ва Ўрта Чирчиқ туманларида
Республика ишчи гуруҳининг Тошкент вилояти бўйлаб олиб бораётган ўрганиш ишлари давом этади. МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов ҳамда Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлигининг бўлим бошлиғи Акром Низаметдинов соҳа мутахассислари билан ўтказган йиғилишдан сўнг қатор туманлардаги спорт объектларини кўздан кечиришди.
Мутасаддилар Паркент, Юқори Чирчиқ ва Ўрта Чирчиқ туманларида бўлиб, у ерлардаги мавжуд инфратузилма билан танишишди. Ушбу ҳудудлардаги жамоавий, яккакураш, енгил атлетика, сузиш каби спорт турларига ихтисослашган спорт мактаблари эътибор марказида бўлди. Таъкидлаш ўринлики, жойлардаги барча муассасаларда ҳам моддий-техник база етарли эмас. Шу боис, мазкур йўналишга алоҳида аҳамият қаратиш зарурлиги белгилаб олинди.
Мутасаддилар ўрганиш ишлари давомида тўгаракларнинг фаолияти, уларга келаётган ўқувчиларнинг сони бўйича ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олишди. Шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Маҳаллаларда ёшлар билан ишлаш тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-92-сон қарорига асосан олиб борилаётган ишлар билан ҳам танишилди.

Рабочая группа в Паркентском, Юкори-Чирчикском и Урта-Чирчикском районах
Продолжается исследовательская работа республиканской рабочей группы по Ташкентской области. Заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов и начальник отдела Министерства молодёжной политики и спорта Акром Низаметдинов после встречи со специалистами отрасли осмотрели спортивные объекты.
Официальные лица побывали в Паркентском, Юкори-Чирчикском и Урта-Чирчикском районах, где ознакомились с функционирующей там инфраструктурой. В центре внимания оказались спортивные школы в этих регионах, специализирующиеся на таких видах спорта, как командные, единоборства, лёгкая атлетика, плавание. Стоит отметить, что не все учреждения на местах имеют достаточную материально-техническую базу. В связи с этим было отмечено, что этому направлению необходимо уделять особое внимание.
В ходе исследовательской работы представители рабочей группы получали ответы на интересующие их вопросы о деятельности кружков по различным видам спорта, количестве посещающих их учеников. Кроме того, было ознакомлено с работой, проводимой в соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан № ПП-92 «О мерах по кардинальному совершенствованию системы работы с молодежью в махаллях».