Оғир атлетика бўйича Ўзбекистон чемпионатида етакчилар ишончни оқлашмоқда
Хабар берганимиздек, айни кунларда Чирчиқ шаҳрида оғир атлетика бўйича ёшлар ва катталар ўртасида мамлакат биринчилиги ўтказилмоқда. Мусобақанинг ортда қолган кунида чемпионатнинг тантанали очилиш маросими ва бир қатор вазн тоифаларидаги беллашувлар бўлиб ўтди.
Мусобақани Ёшлар сиёсати ва спорт вазирининг ўринбосари, мамлакат оғир атлетика федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов очиб берар экан, жорий йил оғир атлетикачиларимизни қитъа чемпионати ва Осиё ўйинлари, жаҳон чемпионати каби муҳим мусобақалар кутиб тургани, уларда муносиб этиш учун давлатимиз томонидан барча шароитлар яратиб берилаётгани хусусида алоҳида тўхталди.
Натижаларга тўхталадиган бўлсак, Нигора Абдуллаева (-55 кг), Адҳамжон Эргашев (-67 кг) каби терма жамоа етакчилари яна бир карра Ўзбекистон чемпионлигини қўлга киритишди. Батафсил:

На чемпионате республики по тяжёлой атлетике к соревнованиям приступили взрослые
В эти дни в городе Чирчик проходит чемпионат Узбекистана по тяжёлой атлетике среди молодёжи и взрослых. В очередной день соревнований состоялась торжественная церемония открытия турнира.
В своей вступительной речи заместитель министра Молодёжной политики и спорта, первый заместитель председателя Федерации тяжёлой атлетики страны Шахрулло Махмудов особо отметил создающиеся необходимые условия со стороны государства для достойного участия и подготовки к таким важным соревнованиям, как чемпионаты Азии и мира, а также к Азиатским играм.
Что касается результатов, то лидеры сборной, такие как Нигора Абдуллаева (-55 кг), Адхамжон Эргашев (-67 кг), в очередной раз стали чемпионами Узбекистана. Подробнее: