Бугун трамполин бўйича Пекин-2008 ёзги Олимпия ўйинлари совриндори Екатерина Хилько таваллуд айёмини нишонламоқда.
Хилько Екатерина Викторовна 1982 йил 25 март куни Тошкент шаҳрида таваллуд топган. Спортчимиз трамполин дастурида 2014 йил Осиё чемпионлигини, Доха-2006 ва Гуанчжоу-2010 Осиё ўйинлари, 2009 йил Санкт-Петербургда ўтган жаҳон чемпионатининг бронза медалларини қўлга киритган. Пекинда ўтган Олимпия ўйинларида ҳам шоҳсупанинг учинчи поғонасидан жой олган. Муваффақиятлари эвазига “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи”, “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвонлари билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Екатерина Хилькони бугунги айём билан самимий муборакбод этиб, унга узоқ умр, мустаҳкам соғлик тилаб қолади.

Поздравляем Екатерину Хилько!
Сегодня свой День рождения отмечает призёр летних Олимпийских игр-2008 в Пекине по трамполину Екатерина Хилько.
Хилько Екатерина Викторовна родилась 25 марта 1982 года в Ташкенте. Спортсменка является чемпионкой Азии 2014 года, бронзовой медалисткой Азиатских игр Доха-2006 и Гуанчжоу-2010, чемпионата мира 2009 года в Санкт-Петербурге. На Олимпийских играх в Пекине она также заняла третье место. За выдающиеся достижения удостоена почётных званий "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан", "Узбекистон ифтихори".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Екатерину Хилько с Днём рождения, желает ей крепкого здоровья и долгих лет жизни.