Равшан Ирматов Қашқадарё сафарида жисмоний тарбия ва спорт тарғиботини кучайтириш бўйича йиғилиш ўтказди
Юртимизнинг чекка ҳудудлари ва қишлоқларида жисмоний тарбия ва соғломлаштириш ишларини янада жадаллаштириш ҳамда футболни янада ривожлантириш мақсадида Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари, Ўзбекистон футбол ассоциацияси биринчи вице-президенти Равшан Ирматов раҳбарлигида йиғилиш бўлиб ўтди.
Мазкур йиғилишда Қашқадарё вилояти Туризм ва спорт бош бошқармаси, вилоят футбол ассоциясияси ҳамда вилоятдаги спорт таълим муассасалари раҳбарлари иштирок этишди. Йиғилиш Қашқадарё вилоятининг барча туманларида уюшмаган ва “темир дафтар”га киритилган ёшлар, меҳнат муҳожирлари (мигрант) ва ҳаваскорлар ўртасида спортнинг футбол ва мини-футбол тури буйича мусобақаларни ташкил этишга бағишланди.
Равшан Ирматов йиғилиш давомида вилоят Туризм ва спорт бошқармаси мутасаддиларига 16 спорт тури бўйича мусобақаларни тизимли ташкил этиш ва юқори савияда ўтказиш юзасидан бир қатор вазифаларни белгилаб берди.
Йиғилишдан сўнг, Р.Ирматов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Қашқадарё вилояти Олимпия заҳиралари коллежи, вилоят Болалар-ўсмирлар футбол академияси (футбол маҳорат мактаби)да бўлиб, яқинда ушбу шаҳарда фойдаланишга топширилган бокс зали ва ушбу масканларда таҳсил олаётган ёш футболчилар учун яратилган шарт-шароитлар билан танишиб, муассасада шуғулланаётган ёш футболчиларга ҳамда фаолият юритаётган тренер ва соҳа мутахассисларига ўз тавсияларини бериб ўтди.
Шундан сўнг, ишчи гуруҳ аъзолари Қарши шаҳридаги “Геолог” марказий ўйингоҳида вилоятдаги футбол мактаблари, футбол академиялари тарбияланувчилари ҳамда “Насаф” ва “Севинч” профессионал футбол клубларининг таниқли футболчилари ва мураббийлари иштирокида ўтказилаётган фестивалга ташриф буюриб, келажагимиз эгалари бўлмиш ёш футболчилар билан давра суҳбатларини ўтказишди.

Равшан Ирматов провел совещание по усилению пропаганды физической культуры и спорта в Кашкадарьинской области
В целях дальнейшего ускорения физкультурно-оздоровительной работы в отдаленных районах и селах страны и дальнейшего развития футбола состоялось совещание под руководством первого заместителя председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана, первого вице-президента Футбольной ассоциации Узбекистана Равшана Ирматова.
В совещании приняли участие руководители Главного управления туризма и спорта Кашкадарьинской области, областной футбольной ассоциации и спортивных образовательных учреждений области. Совещание было посвящено организации во всех районах Кашкадарьинской области соревнований по футболу и мини-футболу среди молодежи, трудовых мигрантов и любителей, неорганизованных и занесенных в “железную книгу”.
В ходе совещания Равшан Ирматов поставил перед должностными лицами областного управления по туризму и спорту ряд задач по систематической организации и проведению на высоком уровне соревнований по 16 видам спорта.
После встречи Р.Рабочая группа во главе с Ирматовым посетила кашкадарьинский областной колледж олимпийского резерва, областную детско-юношескую футбольную академию (школу футбольных мастеров), ознакомилась с недавно сданным в эксплуатацию боксерским залом и условиями, созданными для юных футболистов, обучающихся в этих учреждениях, дала свои рекомендации молодым футболистам, занимающимся в учреждении, а также действующим тренерам и специалистам сферы.
После этого члены рабочей группы посетили фестиваль, проводимый на Центральном стадионе “Геолог” в городе Карши с участием воспитанников футбольных школ, футбольных академий области, а также известных футболистов и тренеров профессиональных футбольных клубов “Насаф” и “Севинч”, и провели круглые столы с молодыми футболистами, которые стали обладателями нашего будущего.