Ўзбекистон велоспорт Федерацияси билан онлайн тренинг ўтказилди
Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги, Ўзбекистон миллий Олимпия қўмитаси ва велоспорт федерацияси раҳбарияти иштирокида спортчиларимиз онлайн тренинг ўтказди. Унинг давомида Федерация Бош котиби Козим Ўринбойходжаев ва Олимпия терма жамоаси мураббийи Руслан Нуритдинов спортчиларимиз карантин даврида иштирок этаётган шароитлар ҳақида батафсил маълумот берди. Бундан ташқари, велосипедчиларимиз зарур жиҳозларни ўз вақтида етказиб бериш учун ҳукумат ва спорт раҳбариятига миннатдорчилик билдирдилар.
МОҚ Президенти Рустам Шоабдураҳманов спортчиларимизни янада мустаҳкам ва сабр-тоқатли бўлишга чақирди, шунинг учун ҳукуматимиз уларни тўлиқ қўллаб-қувватлади.
Онлайн тренинг давомида МОҚ раҳбарияти карантин тугаганидан кейин мамлакатимизда велосипедни янада ривожлантириш бўйича тегишли кўрсатмалар берди — халқаро мусобақаларни ташкил этишни, олимпиячиларимиз ва терма жамоаларни тайёрлашни батафсил кўриб чиқинг.

Состоялась онлайн-тренировка с Федерацией велоспорта Узбекистана
С участием Министерства физической культуры и спорта, Национального олимпийского комитета и руководства Федерации велоспорта Узбекистана наши спортсмены провели онлайн-тренировку. Во время нее генеральный секретарь федерации Козим Уринбойходжаев и тренер олимпийской сборной Руслан Нуртдинов подробно рассказали об условиях, в которых наши спортсмены занимаются в период карантина. Также наши велосипедисты выразили благодарность правительству и руководству спорта за своевременное предоставление необходимого инвентаря.
А Президент НОК Рустам Шоабдурахманов призвал наших спортсменов быть более непоколебимыми и выносливыми, отметив, что наше правительство полностью поддерживает их.
Во время онлайн-тренировки руководство НОК дало соответствующие инструкции по дальнейшему развитию велоспорта в нашей стране после окончания карантина — детально рассмотреть организацию международных соревнований, тренировок наших олимпийцев и сборной.