Швеция 2030 йилги қишки Олимпия ўйинлари мезбонлиги учун курашга қўшилди. Шу тариқа ушбу Олимпиадани ўзида қабул қилишга АҚШ (Солт-Лейк-Сити), Япония (Саппоро) ва Швеция (аниқ шаҳар ҳали кўрсатилмади) кураш олиб борадиган бўлди. Халқаро Олимпия қўмитасининг бу борадаги якуний қарори жорий йил Мумбаи шаҳрида ўтадиган 140-Сессияда эълон қилинади.
Халқаро Олимпия қўмитаси Австралиянинг “Channel Nine” телеканалига келгуси 5 та Олимпиада (Париж-2024, Милан ва Кортина д’Ампеццо-2026, Лос-Анжелес-2028, Брисбен-2032 ва ҳали мезбони аниқланмаган 2030 йилги қишки Олимпиада) трансляциясининг эксклюзив ҳуқуқини сотди. “Channel Nine” бунинг учун 205 миллион АҚШ доллари сарфлади.
Германиянинг Оберхоф шаҳрида биатлон бўйича жаҳон чемпионати старт олди. Дастлаб аралаш эстафета дастуридаги пойга ўтказилди. Унда Норвегия терма жамоаси олтин медални қўлга киритди. Кучли учликдан Италия ва Франция термалари ўрин олишди.

Швеция присоединилась к борьбе за право проведения зимних Олимпийских игр 2030 года. Таким образом, США (Солт-Лейк-Сити), Япония (Саппоро) и Швеция (точный город ещё не указан) будут бороться за право проведения зимней Олимпиады 2030 года. Окончательное решение Международного Олимпийского комитета будет объявлено на 140-й сессии, которая состоится в этом году в Мумбаи.
Международный Олимпийский комитет продал телеправа на трансляцию 5 Олимпийских игр (Париж-2024, Милан и Кортина-д'Ампеццо-2026, Лос-Анджелес-2028, Брисбен-2032 и зимние Олимпийские игры 2030) австралийскому «Channel Nine». Это для «Channel Nine» обошлось в 205 миллионов долларов США.
В немецком Оберхофе стартовал чемпионат мира по биатлону. Сначала медалистов определили в смешанной эстафете. В данном виде программы золотая награда досталась сборной Норвегии. За ними в турнирной таблице расположились представители Италии, тройку лидеров замкнули спортсмены Франции.