Онлайн машғулот: Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси
Бугун сизларга Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси ва Миллий олимпия қўмитасининг биргаликдаги машғулотидан видеоҳисоботни тақдим этамиз.
Машғулотни спортчи A.Собиров чигалёзди машқлари билан бошлаб берди. Бироздан сўнг Миллий олимпия қўмитаси президенти Шаабдурахмонов Р.М. спортчилар сафига қўшилди. У барча спортчи ва мураббийларга ҳозирги мураккаб вазиятда ҳам шуғулланишни ташлаб қўймагани учун миннатдорчилик билдирди ва тез орада хавфсизлик чораларига риоя қилган ҳолда одатдаги шароитда машғулотларни қайта тиклаш режалаштирилаётганлигини айтди. Шундан сўнг чигалёзди машқлари давом эттирилди.
Кейин машғулотни давом эттириш «эстафетаси» сабля бўйича мураббий Мартин Камаджиевга топширилди. Машғулотнинг ушбу қисмида спортчилар қиличбозлик кўникмаларини юқори даражада намоён этишди.
Машқлар якуний босқичини сабля бўйича мураббий В. Назлимов олиб борди. У баъзи машқларни янада фаол шаклда бажариш кераклигини кўрсатиб, саломатлик учун фойдали бўладиган баъзи машғулотлар ҳақида айтиб берди.

Онлайн-тренировка: Федерация фехтования Узбекистана
Сегодня мы представляем вам видео отчет с совместной тренировки Федерации фехтования Узбекистана и Национального олимпийского комитета.
Начало встречи взял под руководство спортсмен А.Собиров, который провел разминочную часть.
Чуть позже к спортсменам присоединился Президент Национального олимпийского комитета Шаабдурахмонов Р.М. Он выразил благодарность всем спортсменам и тренерам за труд в сложившейся нелегкой ситуации и рассказал о том, что вскоре планируется возобновить тренировки спортсменов в привычных условиях с соблюдением всех мер безопасности.
После этого разминочная часть была продолжена.
Затем тренерскую «эстафету» перенял тренер по сабле Мартин Камаджиев, продолживший занятия. В данной части тренировки спортсмены оттачивали свои фехтовальные навыки.
Завершающий этап тренировки проходил под руководством старшего тренера по сабле В. Назлимова, который показал, что некоторые упражнения следует выполнять в более активной форме, а также поделился секретами, позволяющими проводить тренировку с большей пользой для здоровья спортсменов.