АҚШга қарши ўйинда терма жамоамиз Истоминсиз ҳаракат қилади
3-4 февраль кунлари пойтахтимизда теннис бўйича Дэвис кубоги саралаш босқичи доирасидан ўрин олган Ўзбекистон ва АҚШ терма жамоалари ўртасидаги учрашув бўлиб ўтади. Бугун беллашувлардан олдин матбуот анжумани ва қуръа ташлаш маросими ўтказилди.
Унда Ёшлар сиёсати ва спорт вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Ўзбекистон теннис федерацияси Бош котиби Ирода Тўлаганова ва халқаро теннис федерациясидан ташриф буюрган экспертлар иштирок этишди.
Анжуман давомида ОАВ ходимлари ўзларини қизиқтирган саволларига атрофлича жавоб олишди. Аҳамиятлиси, бўлажак учрашувда тажрибали Денис Истомин қатнашмаслиги маълум қилинди. Қуръа натижасига кўра, жуфтликлар қуйидагича шаклланди:

Кубок Дэвиса: противостояние Узбекистан-США пройдёт без Истомина
3-4 февраля в столице состоится матч между сборными Узбекистана и США в рамках отборочной стадии Кубка Дэвиса по теннису. Сегодня перед соревнованиями состоялась пресс-конференция, на которой прошла также жеребьёвка.
В мероприятии приняли участие заместитель министра Молодёжной политики и спорта Шахрулло Махмудов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, Генеральный секретарь Федерации тенниса Узбекистана Ирода Туляганова и приглашённые эксперты Международной федерации тенниса.
В ходе конференции сотрудники СМИ получили исчерпывающие ответы на интересующие их вопросы. Стоит отметить, что Денис Истомин не примет участие в предстоящей встрече.