Янги йилингиз муборак бўлсин!
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Сизларни кириб келаётган янги 2023 йил билан самимий муборакбод этади.
Спор тадбирлари ва йирик халқаро мусобақаларга бой бўлган 2023 йилда янги ва ёрқин зафарлар ҳамроҳ бўлсин. Зеро, унда пойтахтимиз илк бор мезбонлик қиладиган бокс бўйича жаҳон чемпионати, Ханчжоу-2022 Осиё ўйинлари каби муҳим стартлар кутмоқда. Париж-2024 Олимпиадаси олдидан терма жамоаларимизнинг имкониятларини кўрсатиб берадиган янги йилда атлетларимизга янги ғалабалар тилаб қоламиз. Янги йилингиз муборак бўлсин!

31 Декабря 2022 2445
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Вас с наступающим Новым 2023 годом!
Пусть новые и яркие победы сопутствуют в предолимпийском 2023 году, насыщенном спортивными событиями и крупными международными соревнованиями. Желаем нашим соотечественникам, защищающим честь Родины, достойно выступить и оправдать доверие многонациональной армии поклонников узбекского спорта на мировой арене. В частности, на Азиатских играх удостоиться как можно большего количества наград, а также на лицензионных стартах завоевать лицензии ОИ Париж-2024. Пусть удача и успех сопровождают в течение всего предстоящего Нового года!