Спорт тиббиёти соҳасида энг муносиблар тақдирланишди
Миллий Олимпия қўмитаси қошидаги Республикаси спорт тиббиёти илмий-амалий маркази томонидан йил якунларига бағишланган байрам тадбири бўлиб ўтди. “Янги Ўзбекистонга янги қадамлар” шиори остида ўтган байрам дастурида спорт тиббиёти соҳасида йил давомида ўзларининг хизматлари билан ажралиб турган мутахассислар тақдирланишди.
Тадбирда Ўзбекистон МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Миллий Паралимпия қўмитаси раиси Мухторхон Ташходжаев, МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов, Спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов ва кўплаб соҳа фидойилари қатнашишди. Мутасаддилар спортчиларимизнинг халқаро майдондаги ютуқларида шифокорларнинг ҳам алоҳида хизматлари борлигини алоҳида эътироф этиб, кўрсатаётган хизматлари учун миннатдорчилик билдиришди. Тадбир якунида тақдирлаш маросими бўлиб ўтди. Унда қуйидаги мутахассислар ўз йўналишларида энг яхшилар деб топилди:
«Марказнинг энг яхши шифокори» - Ирметова Мукаддам Мақсудовна (РСТИАМ)
«Федерацияларнинг энг яхши спорт шифокори» - Святская Светлана Ивановна (Ўзбекистон гимнастика федерацияси)
«Йилнинг энг фаол спорт шифокори» - Фотиев Сергей Степанович (РСТИАМ)
«Йилнинг энг яхши тиббиёт ходими» - Муслимов Обиддин Фурқатович (Ўзбекистон оғир атлетика федерацияси)

26 Декабря 2022 2704
Республиканским научно-практическим центром спортивной медицины при Национальном Олимпийском комитете Узбекистана было проведено мероприятие, посвящённое подведению итогов года. В праздничной программе, прошедшей под девизом "Новые шаги в новый Узбекистан", были награждены специалисты в области спортивной медицины, отличившиеся своими заслугами в течение года.
В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов, председатель Национального Паралимпийского комитета Мухторхон Ташходжаев, заместитель председателя Шерзод Ташматов, руководитель Совета ветеранов спорта Баходир Махситов и многие деятели отрасли. Официальные лица выразили особую благодарность за оказанные работу, отметив, что в достижениях отечественных спортсменов на международной арене есть особая заслуга и врачей. В завершение мероприятия состоялась церемония награждения лучших из лучших в спортивной медицине.
"Самый лучший врач Центра" - Ирметова Мукаддам Максудовна (РНПЦСМ)
"Самый лучший спортивный врач Федераций" - Святская Светлана Ивановна (Федерация гимнастики Узбекистана)
"Самый активный спортивный врач года " - Фотиев Сергей Степанович (РНПЦСМ)
"Самый лучший медработник года" - Муслимов Обиддин Фуркатович (Федерация тяжёлой атлетики Узбекистана)