Жаҳонда тенгсиз ёш боксчиларимиз тантанали кутиб олинди
Хабарингиз бор, 14-26 ноябрь кунлари Испаниянинг Ла Нусия шаҳрида бокс бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионати бўлиб ўтди. Унда 5 та олтин, 3 та кумуш ва 2 та бронза медалларини қўлга киритиб, умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни эгаллаган Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси Ватанимизга қайтиб келди.
Жамоамизни Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида Адҳам Икрамов бошчилигидаги Спортни ривожлантириш вазирлиги мутасаддилари, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Қўмита раиси ўринбосари, мамлакат бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов, спортчиларимизнинг яқинлари кутиб олишди.
Спортни ривожлантириш вазири ёш боксчиларимизни қўлга киритилган муваффақият билан қутлар экан, ушбу ғалаба юртдошларимизга улкан қувонч улашганини таъкидлади. Шунингдек, уларга катталар ўртасидаги дунё биринчилигида ҳам чемпионлик шоҳсупасига кўтарилишларини тилади.

Молодые мастера кожаной перчатки Узбекистана, не имеющие себе равных в мире, были торжественно встречены
С 14 по 26 ноября в Ла-Нусия (Испания) состоялся молодёжный чемпионат мира по боксу. На Родину вернулась делегация Узбекистана, занявшая первое место в общекомандном зачёте. В активе отечественной сборной 5 золотых, 3 серебряные и 2 бронзовые медали.
В Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова команду встретили сотрудники Министерства развития спорта во главе с Адхамом Икрамовым, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместитель председателя Комитета, первый заместитель председателя Федерации бокса страны Сакен Полатов, близкие и родные спортсменов.
Поздравляя молодых мастеров кожаной перчатки с успешным выступлением, министр Развития спорта отметил, что эта победа ещё больше вдохновила поклонников узбекского спорта. Он также пожелал им достойного выступления на предстоящих важных стартах.