Шу кунларда Испаниянинг Ла Нусия шаҳрида бокс бўйича ёшлар ўртасида жаҳон чемпионати ўтказилмоқда. Финал жанглари олдидан кеча дам олиш куни бўлди.
Шу муносабат билан, Ўзбекистон бокс федерацияси раҳбарияти томонидан терма жамоа аъзолари учун ўзига хос сайр ташкил этилди. Боксчи ва мураббийларимиз шаҳарнинг диққатга сазовор жойларида бўлишди. Биргаликда тушлик қилинди. Ушбу сайрдан сўнг терма жамоамиз аъзоларининг кайфияти янада кўтарилди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раиси ўринбосари, мамлакат бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов ёш боксчиларимиз билан суҳбатлашар экан, ҳукуматимиз, хусусан, шахсан Президентимиз томонидан боксни янада ривожлантириш учун кенг имкониятлар яратиб берилаётгани, ушбу шароитларга жавобан атлетларимиз ўзларининг муносиб ғалабалари билан спортимиз ривожига ҳисса қўшишлари лозимлигини таъкидлади.
Дарҳақиқат, муҳим баҳслар олдидан бундай ташаббус ёшларимиз кайфиятига ижобий таъсир этиши аниқ. Федерация мутасаддилари шуни инобатга олган ҳолда, эртага чемпионлик учун жанг олиб борадиган 8 нафар боксчимизга барча шароитларни яратиб бермоқда.

Сакен Полатов пожелал удачи молодым боксёрам Узбекистана перед финалом
В эти дни в испанском городе Ла-Нусия проходит молодёжный чемпионат мира по боксу. Накануне был выходной день перед финальными боями.
Руководством Федерации бокса Узбекистана была организована своеобразная прогулка для членов сборной. Отечественные боксёры и тренеры посетили достопримечательности города. После этой экскурсии настроение членов сборной нашей страны стало ещё более приподнятым.
Заместитель председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана, первый заместитель председателя Федерации бокса страны Сакен Полатов, беседуя с молодыми боксёрами, отметил, что Правительство, а также лично Президент предоставляют огромные возможности для дальнейшего развития данного вида спорта, в ответ на эти условия наши спортсмены должны внести свой достойный вклад в развитие узбекской школы бокса своими заслуженными победами.
Ведь, безусловно, перед важными финальными встречами такая инициатива положительно скажется на настроении молодых атлетов. Учитывая это, официальные лица Федерации создают все условия для боксёров, которые будут бороться за чемпионство. Напомним, что честь Узбекистана в решающей части турнира будут защищать 8 файтеров.