Корея Республикасида ўқ отиш спорти бўйича навбатдаги Осиё чемпионати якунига етди. Мусобақанинг охирги кунида ҳам спортчиларимиз шоҳсупага кўтарилишди. 10 метрга пневматик тўппончадан отиш бўйича микст дастурида Муҳаммад Камалов ҳамда Нигина Саидқулова жуфтлиги кумуш медаль билан тақдирланди.
1. Ҳиндистон
3. Корея Республикаси
Ушбу қитъа биринчилигида 17 мамлакатидан ташриф буюрган мерганлар ғолиблик учун кураш олиб бордилар. Аҳамиятлиси, унда иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси 3 та кумуш ва 3 та бронза медаллари билан умумжамоа ҳисобида кучли учликдан жой олди.

Атлеты сборной Узбекистана по стрельбе завершили ЧА в тройке лучших
В Республике Корея завершился очередной чемпионат Азии по стрелковому спорту. В заключительный день состязаний отечественные атлеты поднялись на пьедестал почёта. В микст программе в стрельбе из пневматического пистолета на 10 метров серебряные медали завоевали Мухаммад Камалов и Нигина Саидкулова.
3. Республика Корея
На данном континентальном первенстве за победу боролись представители 17 стран Азии. Примечательно, что сборная Узбекистана вошла в тройку сильнейших в общекомандном зачёте с 3 серебряными и 3 бронзовыми медалями.