Мустақил Ўзбекистоннинг биринчи Олимпиада чемпиони Муҳаммадқодир Абдуллаевни табриклаймиз!
Абдуллаев Муҳаммадқодир Маматқулович 1973 йил 15 ноябрь куни дунёга келган. Бокс бўйича Осиё ва жаҳон чемпиони, Осиё ўйинлари ғолиби бўлган. 2000 йил Сиднейда ўтган Олимпия ўйинларида ғолиб чиқиб, Мустақил Ўзбекистон ҳисобига ёзги Олимпия ўйинларидаги илк олтин медални тақдим қилган. Шунингдек, профессионал боксда ҳам ҳамюртимиз ёрқин иштирок этганини таъкидлаш жоиз. Абдуллаевнинг қўлга киритган ғалабалари давлатимиз томонидан "Шуҳрат" медали", "Эл-юрт ҳурмати" ордени ҳамда "Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи", "Ўзбекистон ифтихори" фахрий унвонлари билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Муҳаммадқодир Абдуллаевни таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

Сегодня Олимпийский чемпион по боксу Мухаммадкадыр Абдуллаев отмечает свой День рождения.
Мухаммадкадыр Aбдуллаев родился 15 ноября 1973 года. Чемпион Азии и мира по боксу, победитель Континентальных игр. На главных стартах четырёхлетия Сидней-2000 стал Олимпийским чемпионом. Следует отметь, что это первое золото в истории Независимого Узбекистана на Летних Олимпийских играх. В профессиональном боксе также имеет солидный уровень. За достигнутые успехи Абдуллаев был награждён государством медалью "Шухрат", орденом "Эл-юрт Хурмати", а также почётными званиями "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан", "Узбекистон ифтихори".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет боксёра с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и успехов.