30 октябрь - 12 ноябрь кунлари Иордания пойтахти Амман шаҳрида бокс бўйича катталар ўртасида Осиё чемпионати ўтказилди. Унда иштирок этган Ўзбекистон эркаклар терма жамоаси 5 та олтин, 2 та кумуш ва 3 та бронза медали билан умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни эгаллади. Умумий ҳисобда эса эркаклар ва аёллар терма жамоамиз 6 та олтин, 3 та кумуш ва 4 та бронза медалларига эга чиқди. Бугун тунда мана шундай юксак натижа қайд этган жамоамиз ватанимзига қайтиб келди.
Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида музаффар боксчиларимизни МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Қўмита раиси ўринбосари, Ўзбекистон бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов, Спортни ривожлантириш вазирининг маслаҳатчиси Аваз Каримов кутиб олишди.
Мутасаддилар боксчиларимизни қўлга киритган муваффақиятлари билан қутлашар экан, келаси йил пойтахтимизда ўтадиган жаҳон чемпионати, шунингдек, Ханчжоу-2022 Осиё ўйинларида ҳам юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилишларини тилашди.

Сильнейшая сборная Азии прибыла на Родину
С 30 октября по 12 ноября в столице Иордании Аммане прошёл чемпионат Азии по боксу среди взрослых. Мужская сборная Узбекистана заняла первое место в общекомандном зачёте с 5 золотыми, 2 серебряными и 3 бронзовыми медалями, а женская дружина удостоилась по 1 золотой, серебряной и бронзовой наград. Сегодня ночью отечественные мастера кожаной перчатки, показавшие высокий результат, были торжественно встречены.
В Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова успешных боксёров встретили Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместитель председателя Комитета, первый заместитель председателя Федерации бокса Узбекистана Сакен Полатов, Советник министра Развития спорта Аваз Каримов.
Поздравляя атлетов с достигнутым результатом, официальные лица пожелали им и впредь достойно защитить честь нашей страны на различных крупных состязаниях, в частности, на чемпионате мира Ташкент-2023, а также на Азиатских играх Ханчжоу-2022.